Britu pilots Džensons Batons, kurš 2009. gadā kļuva par F1 pasaules čempionu, šosezon startēs rallijkrosā. Sportists paziņojis par dalību “Nitro Rallycross” seriālā.

Batons ir pievienojies “Xite Energy Racing” vienībai, kļūstot par komandas biedru citam britu pilotam, Oliveram Benetam. Pašlaik vēl nav zināms, vai Batons piedalīsies visos posmos, bet paziņots, ka viņa rīcībā būs elektriskā rallijkrosa mašīna FC1-X, ko izstrādājuši “Olsbergs MSE” un “QEV Technologies” inženieri. Tā kā šogad “Nitro Rallycross” varēs startēt arī ar elektriskajiem auto, tiem izveidota atsevišķa klase “Group E”.

Ar rallijkrosu savulaik nodarbojās Džensona nu jau aizsaulē esošais tēvs Džons Batons, pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados gūstot arī panākumus. Džensons Batons pēc F1 karjeras beigšanas aizvadīja divas sezonas Japānas “Super GT” autošosejas čempionātā, 2018. gadā arī izcīnot titulu, vienreiz startēja Lemānas 24 stundu braucienā, kā arī pēdējos gados piedalījies dažās rallijreida sacensībās. “Extreme E” čempionātā viņam ir sava komanda JBXE.

“Nitro Rallycross” čempionātu izveidoja Treviss Pastrana un pirmo sezonu tas piedzīvoja pērn, kad visi pieci posmi notika ASV. Pats Pastrana arī kļuva par čempionu, bet trijos posmos uz starta izgāja arī latviešu autosportists Ronalds Baldiņš, vienreiz aizcīnoties līdz finālam.

Gaidāmajā sezonā būs jau desmit posmi, turklāt seši notiks ārpus ASV. Divi risināsies Kanādā, viens plānots Saūda Arābijā, bet sezona iesāksies ar sacīkstēm Anglijā, Zviedrijā un Somijā. Pirmais posms notiks 18. un 19. jūlijā leģendārajā Lidenhilas trasē, kamēr fināls risināsies 2023. gada martā.