“Alpine” komanda šogad nodrošinājusi savam testpilotam Oskaram Piastri pilnvērtīgu sagatavošanās programmu, lai jau nākamgad viņš varētu startēt F1 pasaules čempionātā. Aizkulisēs parādījušās runas, kas Piastri nomainīs veterānu Fernando Alonso.

Bija cerība, ka Piastri pie savas iespējas tiks jau šogad, taču “Alpine” vienībā startē Alonso un Estebans Okons, un arī citas komandas viņam līgumu piedāvāt nevarēja. Pērn, savā debijas sezonā austrālietis kļuva par “Formula 2” čempionu un šobrīd tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem jaunajiem talantiem formulu kategorijā.

“Alpine” izpilddirektors Lorēns Rosi uzskata, ka gads bez sacīkstēm Pjastri nepazudinās. Tieši otrādi – viņam tiks nodrošināta programma, kas palīdzēs labāk sagatavoties debijai “Formulā 1”.

“Viņam būs intensīva testu programma, daudz testu dienu, daudz kilometru, daudz pavadītu dienu simulatorā,” skaidro Rosi. “Parasti viens pilots nedodas uz visiem testiem un simulācijām, jo tas neļauj iegūt informāciju no dažādiem skatupunktiem. Bet mēs uzskatām, ka Piastri nodarbināšana visos testos drīzāk dos labumu, nekā nedos. Viņš daudz iemācīsies un daudz iedos arī mums. Tāpat viņam vairāk nekā citiem būs pieeja datu analīzei.”

Iespējams, vēlākos posmos šogad Piastri arī tiks dota iespēja aizvadīt oficiālos F1 treniņbraucienus. Rosi gribējis, lai tas notiktu jau sportista māju posmā Austrālijā, taču, ņemot vērā apstākļus, šāds scenārijs nebija iespējams.

“Mums patika šī ideja, un tas būtu kļuvis par lielisku stāstu,” saka Rosi. “Bet šīs ir pilnīgi jaunas mašīnas, piloti tās aizvien apgūst, mēs joprojām mācāmies, tāpēc pat pirmie treniņbraucieni ir svarīgi. Arī trase bija pārveidota. Mums arī nav daudz rezerves daļu. Viena lieta, ja mašīnu sasit pamatsastāva pilots, cita lieta, ja šāds spiediens ir uz jauno braucēju, lai cik talantīgs viņš arī nebūtu. Ja viņš avarētu, tad mums būtu tāpat kā “Haas”, kas palika bez rezerves šasijas.”

Aizkulisēs parādījusies informācija, ka Alonso nākamgad varētu pāriet uz “Aston Martin” komandu, no kuras savukārt prom dotos Sebastians Fetels. Pagaidām gan tās ir tikai baumas.