“Ferrari” pilots Šarls Leklērs atzinis, ka sacensībās Imolas trasē izslīdēja, jo tobrīd gribēja panākt priekšā braucošo Serhio Peresu, kura “Red Bull” mašīna bijusi pārāka. Leklērs pārāk ātri iebraucis līkumā, kas arī izraisīja nelielo avāriju.

Makss Verstapens tobrīd jau bija pārliecinošā vadībā, bet Peress atradās netālu priekšā Leklēram, kad sacensību noslēgumā “Ferrari” bolīds pēkšņi saslīdēja un viegli ieslīdēja drošības nožogojumā. Auto nebija daudz cietis, un Leklērs varēja atgriezties trasē, atkrītot uz devīto vietu. Vairākus pilotus viņš apdzina un finišēja sestais.

“Šajā sezonā nebiju pieļāvis daudz kļūdas, bet šoreiz pieļāvu vienu lielu,” pēc finiša teica Leklērs. “Reāli mums nebija tāds temps kā “Red Bull” komandai – viņi šajās sacīkstēs bija ātrāki par mums visos apstākļos. 14. un 15. līkumā devos ar nedaudz lielāku ātrumu nekā parasti, lai būtu tuvāk Čeko un pēc tam otrajā līkumā varētu mēģināt viņu apdzīt. Rīkojos tā, jo saredzēju to kā vienīgo iespēju, un tāpēc braucu pārāk ātri.”

No čempionāta viedokļa gan zaudējums nav ārkārtīgi liels, jo ar šo kļūdu Leklērs zaudēja septiņus punktus, ko būtu izcīnījis, ja saglabātu trešo vietu. Čempionāta izskaņā tie var izšķirt titulu, bet šobrīd Leklērs aizvien ir pārliecinošā vadībā. Verstapens kopvērtējumā pacēlies uz otro pozīciju, bet atpaliek 27 punktus.

“Man par to nācās samaksāt ar potenciāli zaudētiem septiņiem punktiem, kas pienāktos par trešo vietu,” atzina Leklērs. “Tie ir septiņi punkti, kas būtu vērtīgi sezonas beigās, un tam vairs nevajadzētu atkārtoties.”

“Red Bull” vienība Emīlijas-Romanjas posmā sasniedza dubultuzvaru, bet Verstapens izcīnīja visus pieejamos punktus – arī par pirmo vietu sprinta sacīkstēs un ātrāko apli svētdienas sacensībās. Leklērs pašlaik vēl ir neziņā, vai konkurentu vienībai ir izdevies iegūt ātruma pārsvaru.

“Manuprāt, par to šobrīd grūti spriest,” sacīja Leklērs. “Redzēsim. Tikai laiks pateiks, cik lielu soli viņi ir spēruši, bet, bez šaubām, viņi izskatījās ļoti konkurētspējīgi. Mums bija priekšrocības Bahreinā un Austrālijā, viņiem – šajā nedēļas nogalē un arī Saūda Arābijā, līdz ar to cīņa starp mums ir ļoti spraiga. Domāju, ka tā būs līdz sezonas beigām.”