Motociklu ražotājs “Suzuki” ir pieņēmis lēmumu aiziet no “MotoGP” pasaules čempionāta pēc šīs sezonas beigām, šodien vēsta motosporta mediji. Oficiālais paziņojums gan pagaidām nav sniegts.

Vēl 2020. gadā “Team Suzuki Ecstar” izdevās triumfēt “MotoGP” čempionātā, uzvarot gan komandu vērtējumā, gan individuālajā ieskaitē, kur titulu izcīnīja spānis Žoans Mirs.

Ziņas par ražotāja aiziešanu no “MotoGP” ir negaidītas. Vēl pagājušās nedēļas nogalē Portugāles posma laikā komandas jaunais vadītājs Livio Supo, kurš tika nolīgts pirms dažiem mēnešiem, stāstīja par vēlmi pagarināt līgumu uz nākamo sezonu gan ar Miru, gan otru braucēju Aleksu Rinsu.

“MotoGP” promoters “Dorna” izplatījis paziņojumu, ka, sakarā ar neoficiālo informāciju par “Suzuki” plāniem slēgt sacīkšu programmu, tas sazinājies ar rūpnīcas vadību. Lai gan arī “Dorna” neko neapstiprina, promoters ziņo, ka ne viena vien komanda jau izrādījusi interesi par startēšanu čempionātā “Suzuki” vietā. Jāpiemin, ka “Team Suzuki Ecstar” ir līgums ar “Dorna”, kas paredz komandas dalību čempionātā līdz 2026. gada beigām.

Vispirms runas par “Suzuki” aiziešanu izplatījās no komandas darbinieku puses šonedēļ Heresas trasē notiekošajos testos. Lēmumu esot pieņēmusi “Suzuki” rūpnīcas vadība Japānā, un “MotoGP” komandai šajā ziņā neesot bijusi nekāda teikšana.

Jāatgādina, ka komanda, kurai ir viens no mazākajiem budžetiem čempionātā, līdzīgā veidā negaidīti pameta “MotoGP” čempionātu 2011. gada sezonas izskaņā, par to paziņojot tā gada pēdējā posmā. Tobrīd jau bija noslēgti līgumi ar braucējiem uz nākamo gadu. Toreiz iemesls tam bija sekas vispasaules ekonomiskajai krīzei, šoreiz, ļoti iespējams, par iemeslu kļuvušas “Covid-19” pandēmijas atskaņas. 2015. gadā rūpnīca atgriezās čempionātā.

2020. gadā Mirs uzvarēja vienā posmā un triumfēja “MotoGP” kopvērtējumā, kamēr Rinss uzvaras neguva, bet bija trešais kopvērtējumā. Pērn uzvaras vairs sasniegtas netika, taču Mirs kopvērtējuma tabulā ierindojās trešajā vietā. Rinsam sniegums bija vājāks un tikai 13. rezultāts sezonas izskaņā. Šogad, pēc pirmajiem sešiem posmiem, Rinss ir ceturtajā pozīcijā, bet Mirs – sestajā, savukārt komandu vērtējumā “Team Suzuki Ecstart” ir vadībā.