Ar “Ferrari” pilotu dubultuzvaru noslēgušies kvalifikācijas braucieni Maiami trasē. Šarls Leklērs un Karloss Saincs pēdējā mēģinājumā pārspēja “Red Bull” pārstāvi Maksu Verstapenu un F1 sezonas piekto posmu svētdien uzsāks no pirmās rindas.

Q1:

Kvalifikācijā nepiedalījās “Alpine” pilots Estebans Okons, kurš trešajā treniņā bija piedzīvojis avāriju, un viņa mašīnu tik ātri nebija izdevies savest kārtībā – bojāta bija arī šasija. Tikmēr pirmo kvalifikācijas kārtu pārvarēt neizdevās Kevinam Magnusenam un Guanju Žou, kuram pēdējā lidojošajā aplī sanāca iekļūt satiksmē, kā arī “Williams” pilotiem Aleksam Albonam un Nikolā Latifī.

Luiss Hamiltons vēl pēdējās minūtēs atradās izkrišanas zonā, bija arī pieļāvis vairākas kļūdas, bet pēdējā aplī pacēlās uz piekto vietu. Arī Fernando Alonso kādu laiku atradās bīstamajā zonā, turklāt vienā no epizodēm līkuma izejā bija “noglāstījis” trases sienu, tomēr vēlāk nodrošināja iekļūšanu nākamajā kārtā. Ātrākais pirmajā kvalifikācijā bija Šarls Leklērs, kuram sekoja Makss Verstapens, Serhio Peress un Karloss Saincs.

Q2:

Ar 11. rezultātu kvalifikāciju pabeidza un tālāk netika divkārtējais F1 čempions Alonso, arī Džordžam Raselam, neskatoties uz lielisko sniegumu piektdienas treniņos, neizdevās aizcīnīties līdz pēdējai kārtai. Otrajā kvalifikācijas daļā cīņu pabeidza arī Sebastians Fetels, Daniels Rikjardo un Miks Šūmahers.

Ātrākie atkal bija Leklērs un Verstapens, kurus šoreiz šķīra tikai 0.072 sekundes, trešo rezultātu uzrādīja Lando Noriss, bet viņiem sekoja Peress un Saincs.

Q3:

Verstapens izšķirošajā kārtā ar pirmo mēģinājumu sasniedza laiku 1:28.991, bet Leklērs un Saincs tobrīd viņam zaudēja mazāk par 0.1 sekundi, kamēr Peress atpalika pussekundi un iekārtojās ceturtajā pozīcijā.

Otrais mēģinājums lielisks padevās “Ferrari” pilotiem – Leklērs prata uzlabot labāko apļa laiku līdz 1:28.796, bet Saincs viņam zaudēja 0.190 sekundes, ar ko tomēr pietika, lai paceltos uz otro vietu. Verstapens pēdējā aplī vienā no līkumiem uz brīdi zaudēja saķeri, kas maksāja vērtīgas sekundes desmitdaļas, līdz ar to viņam cīņa par pole position bija galā un nācās samierināties ar trešo vietu. Iepriekšējā posma uzvarētājs Saincam zaudēja tikai 0.005 sekundes, bet pārspēja savu komandas biedru Peresu.

No trešās rindas sacensības uzsāks Valteri Botass un Hamiltons, aiz viņiem ierindojās Noriss un Juki Cunoda, bet pirmo desmitnieku noslēdza Lenss Strols un Pjērs Gazlī.

Sezonas piektā posma sacensības jaunajā Maiami trasē norisināsies svētdien, ar startu plkst. 22:30 pēc Latvijas laika.