Maiami F1 posma kvalifikācijas uzvarētājs Šarls Leklērs sagaida, ka šovakar gaidāmajās sacensībās būs vērojama aizraujoša cīņa starp “Ferrari” un “Red Bul” komandu pilotiem. Sezonas piektais posms sāksies plkst. 22:30 pēc Latvijas laika.

Sestdien jaunajā Maiami pilsētas trasē notikušajā kvalifikācijā Leklēra tuvākais sekotājs bija otrs “Ferrari” pilots Karloss Saincs, kamēr otro starta rindu izcīnīja “Red Bull” braucēji Makss Verstapens un Serhio Peress.

Leklērs uzsver atšķirības starp abu komandu mašīnām

“Iepriekšējā sacīkšu nedēļas nogale man nebija laba, sacensībās pieļāvu kļūdu,” pēc kvalifikācijas teica Leklērs. “Bet šeit viss bija labi, es startēšu no pole position un sacīkstēs darbu jāpaveic līdz galam. Fani šeit ir nenormāli. Ir neticami būt ASV un redzēt to, cik ļoti čempionāts pēdējo gadu laikā ir izaudzis. Redzot visus tos pūļus tribīnēs, tas mani patiešām motivē. Šeit ir arī daudz “Ferrari” atbalstītāju, kas ir satriecoši.”

Leklērs prognozē, ka “Red Bull” komandas piloti būs nopietns drauds: “Jā, viņi ir ārkārtīgi ātri taisnēs. Mēs esam ātri līkumos, tāpēc cīņa solās būt spraiga. Jācer, ka beigās būsim priekšā.”

Verstapens bijis pārsteigts

Leklērs šobrīd ir čempionāta vadībā, pārspējot Verstapenu par 27 punktiem. “Red Bull” vienības līderis kvalifikācijā pretendēja uz uzvaru, taču izšķirošajā lidojošajā aplī pieļāva kļūdu. Viņš atzīst, ka piektdien tehnisku problēmu dēļ zaudēja laiku kārtīgi patrenēties, tādēļ bija pārsteigts par savu ātrumu.

“Kopumā ar kvalifikāciju esmu apmierināts,” sacīja Verstapens. “Piektdien veicu faktiski tikai četrus vai piecus apļus. Šajā dienā aizvien centos iemācīties šo trasi, atrast vajadzīgo balansējumu mašīnai. Savā ziņā esmu pārsteigts, ka kvalifikācijā biju tik konkurētspējīgs. Šī nav tā vieglākā trase, ko apgūt. Sacīkstēs mums ir labas izredzes. “Red Bull” mašīnai ir labs maksimālais ātrums un laba vadāmība.”

Vai Saincam izdosies revanšēties pēc neveiksmēm?

Starp abiem galvenajiem titula pretendentiem startēs Saincs. Viņam iepriekšējie divi posmi bijuši neveiksmīgi, abos piedzīvotas izlidošanas no trases un izstāšanās, turklāt arī Maiami spānis avarēja otrajos treniņbraucienos. Viņš uzvaru neapsola, taču atzīst, ka šajā trasē “Ferrari” spēkrats uzvedas viņam pa prātam.

“Nebija viegli atgūties pēc šīs diezgan smagās avārijas, nebija viegli atgūt pārliecību tik sarežģītā trasē kā šī, bet līdz pat kvalifikācijas beigām saglabāju vēsu prātu,” teica Saincs. “Man izdevās pāris labi apļi, lai arī ne tik labi, lai izcīnītu pirmo starta vietu. Bet, zinot, kur biju vēl dienu iepriekš, es to pieņemu. Ņemot vērā visu to, kas šajā nedēļas nogalē notiek, sacīkstes būs interesantas. Es vēl šeit neesmu braucis ar lielu degvielas daudzumu, tāpēc to, kā tas ir, sajutīšu tikai, kad būšu uz starta. Tas būs izaicinoši, bet tajā pašā laikā mašīnā jūtos pārliecināts, to pilotēt šeit ir tiešām laba sajūta, tāpēc domāju, ka varam paveikt labu darbu.”

Kvalifikācijas oficiālais video apskats >>