Septiņkārtējais F1 pasaules čempions Luiss Hamiltons, pēc sestdien Barselonā aizvadītās kvalifikācijas, atzinis, ka “Mercedes” komandai beidzot izdevies progresēt. Titulētais pilots gan nemāk izskaidrot, kāpēc Džordžs Rasels ir ātrāks par viņu.

Hamiltons domā, ka “Mercedes” atgriežas

Rasels kvalifikācijā ierindojās ceturtajā vietā, bet Hamiltons bija sestais. Lai gan pieredzes bagātais pilots startēs vien no trešās rindas, viņš atzīst, ka sasniegtais progress ir jūtams.

“Esmu tādā pašā pozīcijā, kā pagājušajā posmā, bet progresējam,” stāsta Hamiltons. “Taisnēs vairs nav novērojama mašīnas kratīšanās, bet to vēl izjūtam trešajā un devītajā līkumā, līdz ar to vēl ir, ko uzlabot. Bet virziens ir pareizs. Man pašam kvalifikācija nebija lieliska, bet ir lieliski redzēt, ka mēs lēnām, bet speram soļus uz priekšu. Beidzot esam spēruši to soli, kas palīdzējis labāk saprast, kurā virzienā jāiet. Tagad tikai gaidīsim, kad aerodinamikas cilvēki radīs nākamās detaļas, lai mēs varētu progresēt vēl vairāk.”

Hamiltons uzskata, ka ir ātrāks par Raselu, tādēļ viņam būtu bijis jākvalificējas augstāk par pārinieku. Braucējs nespēj izskaidrot, kāpēc ir otrādi, bet atzīst, ka aizvien ir problēmas ar mašīnas vadāmību.

“Mans komandas biedrs ir ceturtajā vietā, kas nozīmē, ka man būtu bijis jābūt vismaz trešajā vietā, bet esmu sestajā,” secina Hamiltons. “Man joprojām ir grūtības ar savu mašīnu, un es nezinu, kā tās pārvarēt. Nezinu, kas jādara, lai to paveiktu, bet es centīšos un turpināšu smagi strādāt. Nevaru izskaidrot, kāpēc viņš pašlaik ir man priekšā. Man vienkārši ir grūtības ar mašīnu. Kvalifikācijā aizmugure neturējās uz ceļa kā vajadzētu.”

F1 kopvērtējumā Hamiltons pašlaik ir 68 punktus aiz līdera Šarla Leklēra, bet līdz sezonas beigām vēl 17 posmi. Jautāts par to, vai vēl cer šogad iesaistīties cīņā par titulu, Hamiltons atzina: “Es savu prātu ar to neapgrūtinu. Joprojām vēl par daudz atpalieku.”

Rasels cer cīnīties ar “Ferrari” pilotiem

Rasels tikmēr atzīst, ka uzrādītais apļa laiks nebija labākais, uz ko komanda bija spējīga, turklāt sacīkšu režīmā sola būt vēl ātrāks.

“Patiesībā šī nebija tā perfektākā kvalifikācija,” sacīja Rasels. “Riepas tobrīd nebija perfektā kondīcijā un jutu, ka iespējams labāks aplis, taču esam ceturtie, un tā bija komandas labākā kvalifikācija šosezon. Piektdien simulācijā redzējām, ka sacīkšu režīmā mums ir labāka mašīna nekā kvalifikācijā. Domāju, ka mums ir reālas izredzes cīnīties ar “Ferrari”, tomēr “Red Bull” komanda, īpaši Makss Verstapens, pašlaik izskatās ātrāks nekā visi pārējie.”