Igauņu pilots Juri Vips Spānijā aizvadījis neveiksmīgu “Formula 2” čempionāta posmu, pirmajā braucienā izstājoties, bet otrajā, pēc aizķeršanās pitstopā, finišējot vien otrajā desmitniekā. Abos braucienos uzvarēja brazīliešu pilots Felipe Drugovičs.

Juri Vips šajā nedēļas nogalē Barselonas trasē pirmo reizi karjerā piedalījās F1 posma treniņbraucienos, kad pirmajā sesijā viņam bija iespēja strādāt Serhio Peresa vietā “Red Bull” komandā. Pilots gan uzrādīja lēnāko rezultātu, taču parādīja progresu, vēlāk atzīstot, ka īsti nebija izdevības treniņa izskaņā veikt kādu ātro apli.

F2 kvalifikācijā Vips sasniedza otro rezultātu, bet sprinta sacīkstes sestdien sāka no astotās pozīcijas. “Hitech GP” komandas braucējs bija apdzinis Teo Puršēru cīņā par sesto vietu un sāka vajāt Jehanu Daruvalu, bet izslīdēja grants joslā un izstājās, izsaucot arī drošības mašīnas periodu.

Galvenajā sacīkstē svētdien Vips startā no otrās pozīcijas atkrita uz trešo. Ceturtajā aplī, pēc sadursmes ar Ajumu Ivasu, stāvot trasē palika Deruvalas formula, tāpēc trasē izbrauca drošības auto. Pēc tam, septītajā aplī, Vips bija pirmais, kurš devās boksos, bet riepu maiņas laikā gadījās aizķeršanās, un tika zaudēts daudz laika. Rezultātā sacensības viņš pabeidza tikai 17. vietā.

Lieliska šī nedēļas nogale padevās brazīliešu braucējam Felipem Drugovičam, kurš pirmo reizi karjerā (šī viņam ir trešā sezona F2 čempionātā) spēja uzvarēt abos posma braucienos. Pirmajā sacīkstē otro vietu guva Ivasa, bet trešais finišēja Logans Sardžents, kamēr otrajā viņa tuvākie sekotāji bija Džeks Dūnens, kurš startēja no pole position, un Frederiks Vesti.

Pēc aizvadītiem četriem posmiem Drugovičs ir kopvērtējuma līderis, ar 26 punktu pārsvaru pār Puršēru, kurš šoreiz bija krietni pieticīgāks, atvedot piekto un astoto vietu. Deruvala, kurš pirmo braucienu pabeidza ceturtais, bet otrajā, kā jau iepriekš minēts, izstājās, ir trešais, bet jau 45 punktus aiz Drugoviča. Vips, kuram neveiksmīgi bijuši jau divi posmi pēc kārtas, pagaidām devītais.

Jau pēc nedēļas, 28. un 29. maijā, F2 čempionāta dalībnieki sacentīsies sarežģītajā Monako ielu trasē.

F2 kopvērtējums pēc 4. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. Felipe Drugovich 86
2. Théo Pourchaire 60
3. Jehan Daruvala 41
4. Liam Lawson 37
5. Marcus Armstrong 36
6. Logan Sargeant 36
7. Richard Verschoor 32
8. Ralph Boschung 32
9. Jüri Vips 30
10. Jack Doohan 30
11. Ayumu Iwasa 28
12. Enzo Fittipaldi 27
13. Frederik Vesti 25
14. Clément Novalak 22
15. Dennis Hauger 14
16. Roy Nissany 14
17. Jake Hughes 14
18. Calan Williams 5
19. David Beckmann 4
20. Marino Sato 1