“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners ir pārliecināts, ka F1 komandu budžeta griesti ir jāpalielina, citādi vairākām komandām nāksies izlaist posmus, lai iekļautos tēriņu robežās.

Septiņām komandām drošvien nāksies izlaist pēdējās četras sacīkstes, lai tiktu ievēroti šī gada F1 budžeta griesti. Runa nav tikai par lielajām komandām. Arī vidus ešalona komandas mokās ar inflācijas radītajām problēmām,” savos izteikumos tiešs ir Kristians Horners.

FIA ir uzdevums rūpēties. Es zinu, ka viņi to uztver nopietni. Elektrības rēķini, dzīvošanas izdevumi un citas izmaksas aug eksponenciāli un F1 nav izņēmums. Kravu pārvadājumu izmaksas četrkāršojušās un mēs to nevaram kontrolēt.” Hornera izteikumiem piekrīt arī citu lielo komandu “Mercedes”, “Ferrari” un “McLaren” pārstāvji.

Tikmēr pagājušajā mēnesī notikušajā F1 komisijas sapulcē ar komandām, FIA un komerciālo tiesību īpašniekiem “Alfa Romeo”, “Alpine”, “Haas” un “Williams” balsoja pret ideju ņemt vērā Starptautiskā Valūtas fonda publicētos inflācijas rādītājus, lai koriģētu sistēmu, kā tiek noteikti F1 budžeta griesti.

“Alpine” komandas vadītājs Otmars Safnauers vadītājs norādīja: “Mēs savu budžetu plānojam laicīgi un paredzam nelielu inflāciju. Nav tā, ka tā pēkšņi piezagtos. Ja mēs to varam, tad noteikti citi arī. Neatbalstu budžeta griestu paaugstināšanu. Kad pārvadājumu cenas pieaug par 2,5 vai 3,5 miljoniem, bet tavs attīstības budžets ir 20 miljoni, vai vari samazināt savu attīstības budžetu līdz 17 miljoniem un iekļauties robežās? Jā vari.

Līdz ar to tiek ierobežota mašīnas attīstība. Ja tev ir nauda, tad daudz vienkāršāk ir doties pie FIA un lobēt budžeta griestu pieaugumu, saglabājot savu esošo mašīnas attīstības budžetu.

Tikmēr “Aston Martin” pārstāvis paziņoja, ka viņa kompānija atbalstītu budžeta pieaugumu, bet ne vairāk kā inflācijas robežās.

Budžeta griesti pirmoreiz tika ieviesti uz 2021. gada sezonu, kad komandu tēriņi, neskaitot braucēju un vadošā personāla algas nedrīkstēja pārsniegt 145 miljonus USD. Šī summa pakāpeniski tiek samazināta – šogad tie ir 140 miljoni USD, bet nākamgad plānots ‘nogriezt’ vēl 5 miljonus USD.

Pēc neoficiālas informācijas tiek lēsts, ka lielās komandas vēlās palielināt budžeta griestus par 15 miljoniem USD. Jāatzīmē, ka sākotnējā ideja paredzēja 175 miljonu USD ierobežojumu 2021. gadam, taču Covid-19 pandēmijas rezultātā šī summa tika samazināta par 30 miljoniem USD.