Monako GP pirmais treniņš noslēdzies ar Šarla Leklēra sasniegtu ātrāko rezultātu, bet “Ferrari” un “Red Bull” piloti uzrādīja līdzīgu ātrumu. Šodien vēl tiks aizvadīts otrā treniņsesija.

Ar rezultāti 1:14.531 ātrākais pirmajos treniņbraucienos bija mājinieks Leklērs, kuram gan līdz šim šī trase nav bijusi veiksmīga. Tikai 0.039 sekundes viņam zaudēja Serhio Peress, bet mazāk par 0.1 sekundi atpalika arī komandas biedrs Karloss Saincs. F1 čempionāta līderis Makss Verstapens Monako GP nedēļas nogali uzsācis ar ceturto rezultātu, zaudējot mazāk par 0.2 sekundēm.

Nopietnu incidentu saulainos apstākļos aizvadītā treniņa laikā nebija, taču vairāki piloti izbrauca drošības zonās, ieskaitot Leklēru un Verstapenu, kuri kļūdījās pirms pirmā līkuma.

20 minūtes pēc treniņa sākuma tika izkārti sarkanie karogi, jo iebrauktuvi boksos bija nobloķējis Miks Šūmahers. “Haas” pilots sūdzējās par tehniskām problēmām, kā variantu minot ātrumkārbas defektu, un nevarēja pagriezt riteņus, lai iegrieztos boksos.

Tehniskas problēmas bija “Alfa Romeo” braucējam Valteri Botasam, kurš neveica nevienu lidojošo apli.

“Mercedes” komanda tikmēr Monako trasē atkal saskārusies ar “delfinēšanas” problēmu savām mašīnām – Luiss Hamiltons atzina, ka kratīšanās bijusi ļoti izteikta. Septiņkārtējais pasaules čempions no Leklēra atpalika gandrīz sekundi, ieņemot desmito vietu, bet mazliet ātrāks izrādījās Džordžs Rasels, kurš ierindojās astotajā vietā.

Cerīgs sākums “McLaren” komandai, kuras mašīnām šī trase jau tika prognozēta kā piemērota. Lando Noriss, kurš, par spīti slimībai, tomēr startēs šajā posmā, bija piektais ātrākais, bet Daniels Rikjardo uzrādīja septīto rezultātu.

Otrā treniņa sākums paredzēts plkst. 18:00 pēc Latvijas laika.

Pirmā treniņa rezultāti: