Franču motosportists Fabio Kvartararo guvis dominējošu uzvaru “MotoGP” pasaules čempionāta devītā posma sacensībās Spānijā, Barselonas trasē. Muļķīgas kļūdas dēļ otro vietu tikmēr pazaudēja Aleišs Espargaro.

No pole position startēja tieši “Aprilia” vienību pārstāvošais A.Espargaro, taču pērnās sezonas čempionam Kvartararo jau pašā sākumā izdevās nonākt vadībā. “Yamaha” rūpnīcas braucējs dominēja sacensībās un tā arī finišēja pirmais.

A.Espargaro bija tuvu otrajai vietai, taču jau apli pirms finiša padomāja, ka sacīkstes ir noslēgušās un cēla gaisā rokas. Kad saprata savu kļūdu, bija par vēlu, lai noturētu pozīciju, un sportists pēdējā aplī atkrita uz piekto vietu.

Uz pjedestāla zemākajiem pakāpieniem līdz ar to kāpa “Pramac Ducati” komandas pārstāvji Horhe Martins un Žoans Zarko. Ceturtajā vietā ierindojās Žoans Mirs no “Suzuki”, kurš arī paguva apsteigt A.Espargaro.

Jau sacīkšu sākumā notika incidents, kura rezultātā izstājās vairāki braucēji, tostarp iepriekšējā posma uzvarētājs Frančesko Banjaja un Alekss Rinss. Negadījumā, ko izraisīja Takāki Nakagami, Rinss lauza rokas locītavu. Vēlāk kritiena rezultātā izstājās arī Enea Bastianini.

Pēc izcīnītās otrās uzvaras sezonā Kvartararo ir čempionāta līderis ar 22 punktu pārsvaru pār A.Espargaro, bet jau 53 punktus pirmās pozīcijas īpašniekam zaudē Bastianini.

Nākamais posms norisināsies 19. jūnijā Vācijā, Zanksenringas trasē.

Sacensību rezultāti:

Sezonas kopvērtējums: