Ar igauņu ekipāžas Ota Tanaka un Martina Jarveojas uzvaru noslēdzies Sardīnijas WRC rallijs Itālijā. Otrajā vietā īru ekipāža Kreigs Brīns un Pols Neigls no M-Sport, bet pjedestālu noslēdz Tanaka komandas biedri Dani Sordo un Kandido Karera no Hyundai.

Sardīnijas WRC rallijs bija piektais Pasaules rallija čempionāta 2022. gada sezonas posms. Skarbie ceļa apstākļi ar ļoti izteikto trajektorijas tīrīšanas efektu bija piemēroti, lai piebremzētu Kalles Rovanperas dominanci šajā sezonā. Soms par spīti savai starta pozīcijai bija uzvarējis pēdējos trīs rallijus uz trīs dažādiem segumiem.

Jau ziņojām, ka pirmajā dienā pēc sīvas cīņas ar Tanaku par līderi bija kļuvis nepilnu sezonu aizvadošais soms Esapeka Lapi, taču avārija otrās dienas rītā atdeva līderpozīciju Tanakam. Pēc ļoti pārliecinoša snieguma igaunis pēdējo dienu uzsāka ar 46 sekunžu pārsvaru pār Brīnu. Arī trešajā dienā Tanaks uzvarēja divus no četriem ātrumposmiem un pārsvaru palielināja līdz iespaidīgai minūtei un trīs sekundēm. Kreigs Brīns visa rallija laikā uzvarēja tikai vienu ātrumposmu, taču visu laiku spēja turēt ļoti stabili augstu tempu un pārsvaru pār pieredzējušo Dani Sordo palielināja līdz gandrīz pusminūtei.

Kreigs Brīns
Kreigs Brīns sasniedza savu otro pjedestālu M-Sport sastāvā

Īsajā trešajā dienā cīņas par pozīcijām izpalika, taču Tjērī Noivils ar divām ātrumposmu uzvarām vēlreiz pierādīja savu ātrumu un uzvara Powerstage atnesa vēl papildus piecus punktus kopvērtējumā. Kluss rallijs šoreiz padevās kopvērtējuma līderim Rovanperam. Stabils sniegums ļāva finišēt piektajā vietā un četri punkti no Powerstage ļauj somam vēl palielināt savu jau tā iespaidīgo pārsvaru kopvērtējumā. Vēlreiz jāuzslavē Pjērs Luī Lubē, kurš kopš pārejas uz M-Sport ir burtiski atdzīvojies un ar ceturto vietu sasniedza savu karjeras labāko rezultātu, noturot Rovanperu veselas 53 sekundes aiz sevis. Toyota komandai šis bija pirmais rallijs bez pjedestāla kopš 2019. gada Turcijas rallija.

WRC2 klasē līderpozīcijā izrāvās Andress Mikelsens, taču tehniskas problēmas otrās dienas vidū lika izstāties. Pirms tam likstas piemeklēja arī tādus favorītus kā Johanu Roselu un Tēmu Suninenu. Tas ļāva pārliecinošā vadībā izvirzīties Nikolajam Grjazinam, kurš izcīnīja savu otro uzvaru karjerā.

Nākamais posms būs leģendārais Safari rallijs Kenijā, kurā pērn uzvarēja Sebastiens Ožjē. Atpakaļ ierindā būs gan Ožjē, gan arī Lēbs. Kā viņiem veiksies, uzzināsim Jāņu nedēļā no 23. līdz 26. jūnijam.

Rezultāti
Rezultāti
Kopvērtējums
Kopvērtējums
Komandu ieskaite
Komandu ieskaite