“Red Bull” padomnieks Helmuts Marko paziņojis, ka “AlphaTauri” komanda uz nākamo F1 sezonu negatavojas veikt izmaiņas sastāvā un plāno pagarināt līgumus gan ar Juki Cunodu, gan Pjēru Gazlī.

Cunoda un Gazlī šogad kopā aizvada otro sezonu, taču par abiem braucējiem raisījušās diskusijas. Cunoda savā otrajā sezonā īpaši nav progresējis, un arī Gazlī rezultāti šogad kļuvuši vājāki. Franču pilots komandu pārstāv jau visai ilgi un nav noslēpums, ka darījis to ar mērķi atgriezties “Red Bull”. Tagad, kad Serhio Peress ticis pie jauna kontrakta, skaidrs, ka vismaz vēl līdz 2025. gadam Gazlī šādas iespējas nebūs.

“Piektdienā pirms Monako posma mēs parakstījām līgumu ar Čeko, lai viņš turpmāk varētu koncentrēties uz sacīkstēm,” intervijā “Formel1.de” atklāj Marko. “Mūsu iezīme ir laicīga nākotnes plānošana, tāpēc vēlējāmies laikus tikt skaidrībā par nākamajiem gadiem. Pirms Peress parakstīja līgumu, es, protams, runāju ar Gazlī. Jāskatās, kas notiks pēc nākamā gada, kādas tad būs viņa alternatīvas. Šobrīd nav tādas alternatīvas, kas būtu ievērojami labāka par “AlphaTauri”.”

Pašlaik rindā uz iespēju tikt iekļautiem “AlphaTauri” komandā gaida tādi “Formula 2” piloti kā igaunis Juri Vips, jaunzēlandietis Liams Lavsons un indietis Džehans Daruvala. Marko gan atklāj, ka diez vai kāds no viņiem nākamgad startēs F1.

“Mēs varam uzskatīt, ka pašreizējie piloti paliks savās vietās,” situāciju komentēja Marko. “Protams, es ceru, ka neviens no tagadējiem braucējiem negūs savainojumus, bet junioriem būs jāturpina gaidīt vēl viens gads.”