Kādreizējais F1 komandas īpašnieks Edijs Džordans uzskata, ka jaunajam un talantīgajam “McLaren” pilotam Lando Norisam ir izdevies psiholoģiski sagraut savu pārinieku Danielu Rikjardo. Žaks Vilnēvs pat paudis, ka komandai būtu izdevīgāk, ja Rikjardo saņemtu algu un sēdētu mājās, bet viņa vietā startētu kāds ātrāks braucējs.

Daniels Rikjardo “McLaren” sastāvam pievienojās pirms 2021. gada sezonas, taču viņam nav izdevies uzņemties komandas līdera lomu. Ja vēl pērn austrālietis spēja veiksmīgi konkurēt ar Lando Norisu un pat uzvarēja sacensībās Moncas trasē, šogad jau regulāri ir lēnāks un gūst vājākus rezultātus. Pēdējās nedēļās arī uzvirmojušas baumas par līguma laušanu ar Rikjardo pēc šī sezonas.

“Lando iznīcina viņu mentāli, psiholoģiski un arī trasē,” intervijā “Channel 4” sacīja Džordans. “Ja komandā notiek šāds scenārijs, tas nevar pilotu neietekmēt. Uz kaut ko tādu būtu zibenīgi jāreaģē.”

F1 kopvērtējumā Noriss šobrīd ar 48 punktiem ierindojas septītajā vietā, kamēr Rikjardo pirmajos septiņos posmos savā kontā guvis tikai 11 punktus un ir 11. pozīcijā.

“Rikjardo laiks “McLaren” būs pagājis,” skarbs savā viedoklī ir arī 1997. gada F1 čempions Žaks Vilnēvs. “Zaks Brauns jau runā par līguma laušanas punktiem, kas faktiski nozīmē, ka viņi jau ir pieņēmuši lēmumu. Tādā veidā viņš sagatavo medijus un izdara spiedienu uz pilotu. Rikjardo ir braucējs ar ļoti lielu algu, kurš komandai izmaksā lielu naudu. Viņš negūst punktus un nedemonstrē tādu ātrumu, lai palīdzētu komandai uzlabot mašīnu. Viņš dārgi izmaksā. Lētāk būtu maksāt viņam pilnu algu, bet, lai Rikjardo sēž mājās, kamēr viņa vietā startē cits pilots. Tā ir skarba realitāte, bet tāda ir “Formula 1″.”

Pēdējā laikā izskanējusi versija, ka “McLaren” sastāvā varētu atgriezties divkārtējais F1 čempions Fernando Alonso, kura nākotne “Alpine” sastāvā pašlaik ir neskaidra, tomēr trasē parādītais ātrums – atzīstams.