Pēc tam, kad Azerbaidžānas F1 sacīkstēs Luiss Hamiltons iedzīvojās lielās muguras sāpēs, pastāv bažas, ka veselības problēmu dēļ viņam varētu nākties izlaist Kanādas posmu, kas notiks jau šonedēļ. Tiek ziņots, ka tādā gadījumā vietā startētu rezerves pilots Niks de Vrīss.

Lielas problēmas ar muguru

Hamiltons Baku ielu trasē izcīnīja ceturto vietu, finišējot krietni aiz otra “Mercedes” pilota Džordža Rasela. Sacensībās bija skaidri novērojams, ka abām mašīnām ir lielas problēmas ar kratīšanos, un Hamiltons jau to laikā sūdzējās par spēcīgām muguras sāpēm.

“Sacensības aizvadīju ar sāpēs sakostiem zobiem un adrenalīna palīdzību,” pēc finiša neslēpa Hamiltons. “Vārdos nevaru aprakstīt tās sāpes, ko piedzīvoju, sevišķi trases taisnē. Vienkārši lūdzos, lai tas viss ātrāk beigtos.”

Hamiltons atzīst, ka kratīšanās ir galvenais faktors, kas komandai liedz iesaistīties cīņā par uzvarām, jo tā ietekmē mašīnas ātrumu: “Tomēr trešā un ceturtā vieta jebkurā gadījumā ir labs rezultāts. Komanda izvēlējās labu stratēģiju, un tiklīdz atrisināsim kratīšanās problēmu, mēs būsim iekšā lielajā cīņā. Kratīšanās dēļ vien zaudējam vairāk par sekundi aplī.”

Hamiltona vietā Kanādā startēs De Vrīss?

Komandas boss Toto Volfs atzīst, ka muguras problēmas var ietekmēt Hamiltona dalību Kanādas posmā šīs nedēļas nogalē: “Jā, pavisam noteikti. Jūs varat redzēt, ka tas vairs skar tikai muskuļus. Tagad tas skar arī pašu muguru, un tam var būt sekas. Viņam ir patiešām slikti. Mums ir jāatrod tam risinājums. Pašlaik viņš, iespējams, cieš visvairāk no visiem braucējiem, bet šī nav tikai viņa problēma. Arī Džordžs no tā cieš. Mums ir jābūt pilotam uz rezervi, lai gan tā tas ir jābūt katrā posmā, lai nepaliekam ar vienu mašīnu.”

Neoficiāli zināms, ka iespēja startēt Kanādā varētu tikt dota Nikam de Vrīsam, lai gan kandidāts ir arī Stofels Vandūrns. Viņi abi šobrīd pārstāv “Mercedes” komandu “Formula E” čempionātā.

Rasels tikai 17 punktus aiz Leklēra

Džordžs Rasels Baku aizvadīja kārtējās stabilās sacīkstes, trešo reizi šosezon kāpjot uz pjedestāla. Viņš vienīgais no visiem pilotiem visos aizvadītajos posmos šosezon finišējis pirmajā pieciniekā, kas kopvērtējumā ļauj ieņemt ceturto pozīciju. Šarls Leklērs ir vairs tikai 17 punktus priekšā, bet otrs “Ferrari” pilots Karloss Saincs atrodas 16 punktus aizmugurē. Turklāt septiņos no astoņiem posmiem Rasels ierindojies augstāk par Hamiltonu.

“Kā jau iepriekš teicu, mums vienmēr jāspēj savākt šie visi pieejamie punkti,” saka Rasels. “Šogad nav viegli, ņemot vērā visu, kas notiek ar mašīnas kratīšanos, bet esmu priecīgs par trešo vietu. Ar prieku sagaidīju finišu, jo katrā līkumā burtiski sitos pret zemi pusotras stundas garumā, un tas ir diezgan nežēlīgi. Ar to mums kā pilotiem šobrīd ir jāsamierinās. Īstermiņā izmaiņu nebūs, bet tiek veiktas pārrunas par to, kāds risinājums šajos noteikumos būtu jāveic ilgtermiņā.”