Serhio Peress atzinis, ka Azerbaidžānā viņa cerības uz uzvaru krietni ietekmēja kļūme komunikācijā ar komandu, kā rezultātā nesanāca iebraukt boksos brīdī, kad tas bija jādara. Makss Verstapens tikmēr slavē riepas, bet Šarls Leklērs neslēpj sarūgtinājumu par kārtējo piedzīvoto neveiksmi.

Baku trasē piekto uzvaru aizvadītajos astoņos posmos izcīnīja “Red Bull” pilots Verstapens. Vispirms 15. aplī viņš panāca un apdzina komandas biedru Peresu, bet pēc tam nokļuva vadībā, kad problēmas ar motoru piemeklēja tā brīža līderi Šarlu Leklēru no “Ferrari”. Jau pirms tam ātrumkārbas defekta dēļ bija izstājies otrs “Ferrari” pārstāvis Karloss Saincs, kurš tobrīd atradās ceturtajā vietā.

Sacīkšu oficiālais video apskats >>

Verstapens jau 34 punktus priekšā Leklēram

Pirms gada Verstapens šajā trasē jau bija ceļā uz uzvaru, kad sacensību noslēguma fāzē viņa mašīnai plīsa riepa un nācās avarēt.

“Nekad nevari atgūt to, ko esi zaudējis pagājušajā gadā, bet šodien mašīnas ātrums bija neticams, lieliski spējām kontrolēt riepu nodilumu, veikt apdzīšanu un nonākt vadībā,” stāsta Verstapens. “Un mums, protams, varbūt arī nedaudz paveicās, jo “Ferrari” izstājās, bet mašīna, jebkurā gadījumā, bija tiešām ātra, tāpēc es būtu spējis sadeldēt Leklēra pārsvaru jebkurā gadījumā. Riepas vienkārši darbojās kā vajag, un mašīnai kopumā bija vajadzīgā saķere. Un tieši tas šajā trasē ir nepieciešams.”

Verstapens pēc šīs uzvaras ir vēl vairāk nostiprinājies čempionāta līderpozīcijā, kurš šobrīd jau par 21 punktu pārspēj Peresu, bet Leklērs atkritis uz trešo pozīciju un zaudē 34 punktus.

Peress nepaguva iebraukt pistopā

Peress bija kļuvis par sacīkšu līderi pēc starta, kad apdzina pole position ieguvēju Leklēru. Sākotnēji viņam izdevās nedaudz attālināties, taču pēc tam ātrums kritās. Bijušas problēmas ar riepu nolietojumu, tāpat nav izdevies veikt pitstopu, kad tas bija jādara.

“Diemžēl mēs nepaguvām iebraukt boksos virtuālās drošības mašīnas perioda laikā,” atklāja Peress. “Notika kļūme komunikācijā ar komandu, un boksos iebraucām par vēlu. Nepaveicās. Sacīkstēm atsākoties, manas vidējā sastāva riepas sāka pārāk strauji nodilt. Tās nolietojās ļoti strauji, un vēl ir jāsaprot, kāpēc, jo Maksam šajā ziņā ar vidējā sastāva riepām gāja daudz labāk. Daudz kas no šajās sacīkstēs piedzīvotā ir jāpārskata, bet, kā komanda, esam sasnieguši ļoti labu rezultātu.”

Leklērs tic iespējām uzvarēt čempionātā

Leklērs piedzīvojis izstāšanos divos no aizvadītajiem trim posmiem, bet Monako trasē neveiksmīga stratēģija viņam liedza cīnīties par uzvaru, atmetot aiz pirmā trijnieka. Sākotnējais sezonas līderis arī pēc neveiksmes Baku trasē nav zaudējis cerības uz uzvaru.

“Katra izstāšanās ir smaga, bet šīs ir jau trešās smagās sacīkstes pēc kārtas,” teica Leklērs. “Trīs posmus pēc kārtas esam piedzīvojuši sarūgtinājumu, un tas nav viegli. Psiholoģiski esmu pārliecināts, ka nākamajās sacensībās būšu tikpat spēcīgs kā pirms pieciem posmiem, kad biju vadībā čempionātā, un aizvien esmu motivēts. Mums jātiek tam visam pāri. Jāpievērš lielāka uzmanība izturības jautājumiem, kas radušies pēdējās trīs sacīkstēs. Šajā laikā esam zaudējuši pārāk daudz punktus. Nezinu, vai šīs problēmas savā starpā ir saistītas. Divos no aizvadītajiem trim posmiem esmu izstājies, un sajūta nav laba. Aizvien ticu, ka varam uzvarēt čempionātā, bet tādā gadījumā mums tas viss ir jānovērš.”

PILOTU KOPVĒRTĒJUMS:

Vieta Pilots Valsts Punkti
1. Makss Verstapens Nīderlande 150
2. Serhio Peress Meksika 129
3. Šarls Leklērs Monako 116
4. Džordžs Rasels Apvienotā Karaliste 99
5. Karloss Saincs Spānija 83
6. Luiss Hamiltons Apvienotā Karaliste 62
7. Lando Noriss Apvienotā Karaliste 50
8. Valteri Botass Somija 40
9. Estebans Okons Francija 31
10. Pjērs Gazlī Francija 16
11. Fernando Alonso Spānija 16
12. Kevins Magnusens Dānija 15
13. Daniels Rikjardo Austrālija 15
14. Sebastians Fetels Vācija 13
15. Juki Cunoda Japāna 11
16. Alekss Albons Taizeme 3
17. Lenss Strols Kanāda 2
18. Gvanju Žou Ķīna 1

KONSTRUKTORU KAUSA KOPVĒRTĒJUMS:

Vieta Komanda Punkti
1. Red Bull-RBPT 279
2. Ferrari 199
3. Mercedes 161
4. McLaren-Mercedes 65
5. Alpine-Renault 47
6. Alfa Romeo-Ferrari 41
7. AlphaTauri-RBPT 27
8. Haas-Ferrari 15
9. Aston Martin-Mercedes 15
10. Williams-Mercedes 3