F1 pasaules čempionāta devītajā posmā, kas norisinājās Kanādā jau sesto uzvaru šosezon izcīnījis sezonas līderis Makss Verstapens no “Red Bull” komandas. Kopā ar viņu uz pjedestāla kāpa arī Karloss Saincs, kurš pēdējos apļos viņam cieši sekoja, bet garām netika, un Luiss Hamiltons.

Atšķirībā no kvalifikācijas braucieniem, sacensības Monreālas trasē tika aizvadītas saulainā laikā. Labs starts no pirmās pozīcijas padevās Verstapenam, kurš droši noturēja līderpozīciju, bet viņam sekoja Fernando Alonso, Saincs un Hamiltons. Septiņkārtējo čempionu mēģināja apdzīt Kevins Magnusens, abi nedaudz sadūrās, kā rezultātā “Haas” pilots sabojāja priekšējo antispārnu. Dažus apļus vēlāk tiesneši viņam lika doties boksos, lai to nomainītu.

Verstapens bija attālinājies par dažām sekundēm, kad trešajā aplī Saincs apdzina Alonso un pacēlās uz otro vietu. Tuvoties līderim gan “Ferrari” pilots nespēja, turpmākajos apļos atpaliekot vēl nedaudz vairāk.

Šarls Leklērs, pēc dzinēja komponenšu maiņas, startēja no 19. pozīcijas un pirmajos apļos bija ieguvis vairākas pozīcijas. Serhio Peress kvalifikācijā avarēja un sacensības arī sāka no otrā desmitnieka, bija pakāpies līdz desmitajai pozīcijai, kad devītajā aplī “Red Bull” formula iestrēga pārnesumā un pilots bija spiests izstāties.

Trasē tika izsludināts virtuālās drošības mašīnas periods, bet no vadošajiem braucējiem tikai Verstapens un Hamiltons izmantoja izdevību iebraukt pitstopā. Sacīkstēm atgriežoties “zaļajā” režīmā, Saincs bija kļuvis par līderi, bet Verstapens atkrita uz trešo vietu, aiz Alonso. Pēc dažiem apļiem Verstapens veterānu apdzina un pacēlās uz otro vietu, bet Saincs tobrīd bija nepilnas sešas sekundes priekšā. Hamiltons pēc pitstopa bija atkritis uz sesto pozīciju, bet apdzina Estebanu Okonu un turpinājumā brauca aiz otra “Mercedes” pilota Džordža Rasela.

Miks Šūmahers, startējot no trešās rindas, jau sākotnēji zaudēja vairākas pozīcijas, vēlāk atkrita vēl zemāk, bet 20. aplī izstājās tehnisku problēmu dēļ. Iespējams, citādi Šūmaheram šī varēja kļūt par labāko izdevību pirmo reizi karjerā iekļūt punktos.

Virtuālās drošības mašīnas periodu šoreiz izmantoja Rasels, Okons un Saincs. “Ferrari” braucējs tādējādi atkrita aiz Verstapena un Alonso, kurš turpināja braukt ar tām pašām riepām, kurām startēja. Ilgi noturēt Saincu sev aiz muguras divkārtējais F1 čempions nespēja, tāpat garām viņam tika Hamiltons, izstumjot “Alpine” pārstāvi no pirmā trijnieka. Alonso boksos devās tikai 29. aplī, no ceturtās pozīcijas atkrītot uz septīto.

Leklērs startēja ar cietā sastāva riepām, pitstopa veikšanu bija iecerējis vēlāk par vairumu citu sportistu un tādā veidā bija aizkļuvis līdz sestajai pozīcijai, taču ilgstoši netika garām Okonam. Sacīkstēm jau esot pāri vidum, 42. aplī arī viņš iebrauca pie mehāniķiem, taču notika neliela aizķeršanās, līdz ar to “Ferrari” pilots trasē atgriezās tikai 12. pozīcijā.

Verstapena pārsvars pār Saincu saglabājās sešu, septiņu sekunžu robežās, bet čempions sūdzējās, ka riepas jau ir krietni nolietotas un zaudē savas īpašības. 43. aplī sacīkšu līderis devās otrajā pitstopā, bet trasē atgriezās tieši blakus Hamiltonam, atkrītot aiz viņa. Nākamajā aplī Verstapens veica apdzīšanu, bet arī Hamiltons devās otrajā pitstopā.

Saincam bija mazāk nekā desmit sekunžu pārsvaru un viņa cerība bija virtuālās drošības mašīnas periods, kas pitstopā ļautu zaudēt mazāk laika un dotu iespēju pacīnīties par uzvaru. 49. aplī tas arī notika, jo, uzreiz pēc izbraukšanas no boksiem, trasē nenoturējās Juki Cunoda, ieslīdot barjerā, līdz ar ko trasē devās reālais drošības auto. Saincs brauca boksos un atkrita uz otro vietu, tomēr nokļūstot uzreiz aiz Verstapena. Nākamie tobrīd bija Hamiltons un Rasels, pēc viņiem Okons un Alonso, savukārt Leklērs bija veicis vairākas apdzīšanas un bija septītais.

Cīņas atsākās 15 apļus pirms finiša, sākotnēji visiem noturot savas pozīcijas. Verstapens turpinājumā nosargāja pirmo vietu un uzvarēja, bet Saincs, lai gan cieši sekoja, reālas iespējas mēģināt veikt apdzīšanu neatrada un finišēja otrais. Hamiltons šo cīņu noskatījās no malas, ieņemot trešo vietu un un pirmo reizi kopš sezonas pirmā posma kāpjot uz pjedestāla un pārspējot komandas biedru Raselu. Leklērs apdzina abus “Alpine” pilotus un sasniedza piekto vietu. Okons finišēja priekšā Alonso, bet punktus izcīnīja arī “Alfa Romeo” braucēji Valtrei Botass un Gvanju Žou, kā arī mājinieks Lenss Strols no “Aston Martin”.

Tagad F1 čempionāts atkal atgriezīsies Eiropā. Nākamais posms tiks aizvadīts 3. jūlijā Lielbritānijā, Silverstounas trasē.

Rezultāti: