DTM čempionāta boss un bijušais F1 pilots Gerhards Bergers uzskata, ka, par spīti cienījamajam vecumam un vairāku sezonu prombūtnei, Fernando Alonso aizvien ir spējīgs izcīnīt čempiona titulu.

Lai gan Alonso izcīnītās vietas daudzos posmos šajā gadā neatspoguļo viņa reālo ātrumu, daudzreiz redzams, ka spānis arī 40 gadu vecumā savu konkurētspēju nav zaudējis. Iepriekšējā posmā Kanādā “Alpine” pilots pat kvalificējās otrajā starta vietā, pirmo reizi pēc ilga pārtraukuma sacīkstes uzsākot no pirmās rindas. Sacīkstēs bija problēmas ar dzinēju, kas nelika izstāties, bet arī neļāva pacīnīties par augstākajām vietām.

Jautāts, vai, viņaprāt, Alonso varētu uzvarēt čempionātā, ja startētu “Red Bull” vai “Ferrari” sastāvā, Bergers atzina: “Jā. Esmu simtprocentīgi par to pārliecināts. Viņš ir izcils pilots.”

Neskatoties uz to, ka tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem F1 talantiem pēdējās desmitgadēs, Alonso savā karjerā guvis tikai divus titulus – 2005. un 2006. gadā. Bergers uzskata, ka spānim būtu vairāk titulu, ja viņš būtu startējis citās komandās.

“Man jāsaka, ka ar viņa talantu, Alonso, manuprāt, būtu izcīnījis piecus titulus,” sacīja Bergers. “Ja viņš būtu startējis “Mercedes” komandā, tad viņam būtu pieci čempiona tituli.”

Par Alonso ātrumu Monreālas trasē pārsteigta bija arī viņa pārstāvētā “Alpine” komanda.

Jautāts, no kurienes pilots ņēmis tādus apļu laikus, komandas boss Otmars Šafrauners sacīja: “Tas ir labs jautājums. Lai gan mums ir pieejami daudz un dažādi datori, aizvien cenšamies izskaitļot, kā tas bija iespējams. Daļēji tas izskaidrojams ar to, ka viņš ir ātrs lietus laikā, taču arī piektdien sausā trasē viņš bija ātrs.”

Alonso līgums ar “Alpine” vienību beidzas šī gada izskaņā, un pagaidām viņš vēl nav to pagarinājis.