Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) šobrīd izskata iespēju piešķirt F1 komandām vairākus miljonus, tādā veidā kompensējot inflācijas radītās sekas. Vēl gan galīgais lēmums nav pieņemts, raksta vācu izdevums “Auto Motor und Sport”.

Šobrīd F1 čempionātā pastāv tēriņu ierobežojumi, kas noteikti 140 miljonu ASV dolāru apmērā, taču pasaulē arvien pieaug inflācija. Līdz ar to sešas no desmit komandām cenšas pierunāt Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) rīkoties un atļaut tērēt vairāk. Par budžeta palielināšanu ir “Red Bull”, “Mercedes”, “Ferrari”, “McLaren”, “Alpha Tauri” un “Aston Martin”, kamēr pret nostājas “Alpine”, “Alfa Romeo”, “Williams” un “Haas” komandas.

Palielināt budžeta griestus FIA nevēlas, bet šobrīd tiek padziļināti izskatīts priekšlikums piešķirt komandām papildus naudu. To komandas varētu tērēt pēc saviem ieskatiem, kompensējot inflācijas sekas. Precīzi nav zināms, bet runa ir vai nu par trim miljoniem USD vai arī trim procentiem no maksimālā budžeta, kas būtu 4.2 miljoni USD.

Šo naudu komandas gan nesaņemtu tāpat vien, jo pēc tam izdevumi tiktu kompensēti no “kopējā pīrāga” jeb līdzekļiem, ko visas vienības pēc sezonas saņem kā balvu naudu. Šajā ziņā lielākas zaudētājas būtu spēcīgākās komandas. Čempionvienība, pēc šī brīža nosacījumiem, tiek pie 14.5 procentiem no visas pieejamās naudas, kamēr vājākā komanda saņem septiņus procentus.

Arī tās komandas, kas nepiekrīt budžeta griestu palielināšanai, šādu kompromisu gatavas pieņemt. “Ja visi no tā iegūst vienādā apmērā, mēs piekrītam,” saka “Alpine” boss Otmars Šarnauers. Viņam piekrīt “Haas” vadītājs Ginters Steiners, sakot, ka “tas būtu jēdzīgs kompromiss, jo ieguvējas būtu arī tās komandas, kuru budžets nesasniedz pieļaujamo tēriņu maksimumu”.