Džerards Lopess un Eriks Lukss, kuri savulaik izveidoja uzņēmumu “Genii Capital” un kļuva par īpašniekiem F1 komandai “Lotus”, varētu būt spiesti stāties tiesas priekšā par dokumentu viltošanu.

2009. gadā “Genii Capital” iegādājās F1 komandu no “Renault Group”, turpmākajās sezonās tai izmantojot gan “Renault”, gan “Lotus” nosaukumu. Lopess arī kļuva par tās vadītāju. Komandas galvenā zvaigzne bija Kimi Raikonens, kurš arī uzvarēja divos posmos 2012. un 2013. gadā, bet 2015. gadā vienība tika pārdota atpakaļ “Renault Group”.

Tikmēr komandas toreizējie īpašnieki Luksemburgā iekūlušies nepatikšanās ar likumu, vēsta vietējais laikraksts “D’Lëtzebuerger Land”. Šobrīd tiek pētīti un analizēti naudas pārvedumi starp “Lotus” F1 komandu, Luksemburgas futbola klubu “Fola Esch” un Honkongā bāzētu investīciju uzņēmumu. Lopess un Lukss tiek apsūdzēti dokumentu viltošanā.

Luksemburgas prokuratūra ir lūgusi Luksemburgas apgabaltiesu vērsties pret Lopesu krimināltiesā. Apsūdzības ir dokumentu viltošana un to izmantošanā. Lopess kategoriski noliedz viņam izvirzītās apsūdzības un ir pārliecināts, ka tiesa viņu attaisnos. Par to, vai rīkot tiesvedību vai izbeigt šo procesu, lēmums vēl nav pieņemts. Iesaistīts esot arī Lukss.

“Genii Capital” vēl līdz pat šī gada februārim piederēja nelielas daļas “Alpine” komandā, ko “Renault Group” tagad ir izpirkusi. Uzņēmums aizvien saglabā komerciāla rakstura saiknes ar F1 komandu, un tā logo aizvien redzams uz A522 modeļa motora pārsega aizmugurējās daļas.