Aizvadītajā nedēļas nogalē tika aizvadīti Eiropas čempionātu posmi gan rallijā, gan rallijkrosā. FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas piektais posms tika aizvadīts tepat Latvijā, sportistiem stājoties uz starta Tet Rally Liepāja. Talsu un Dienvidkurzemes novadu ceļos pārliecinoši ātrākais bija talantīgais latvietis Mārtiņš Sesks, kurš kopā ar stūrmani Renāru Franci uzvarēja visos 12 aizvadītajos ātrumposmos.

Liepājas rallijs pirmajā dienā sākās ar sešiem ātrumposmiem Talsu novadā. Jau tajos Sesks, pirmo reizi braucot ar “MRF Tyres” komandas sagatavoto jaudīgo Rally2 klases “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnu, rādīja ļoti atzīstamu sniegumu. Liepājnieks uzstādīja labākos laikus katrā ātrumposmā un pirmās dienas noslēgumā bija rallija vadībā ar 22,9 sekunžu pārsvaru.

Arī otro dienu, kurā sportisti sacentās Dienvidkurzemes novada ceļos, Seska / Franča ekipāža iesāka tik pat pārliecinoši, dienas gaitā turpinot dominēt Liepājas rallijā. Pirms pēdējā ātrumposma Seskam bija jau gandrīz minūtes pārsvars pār tuvāko sekotāju, kam noslēgumā tika pievienota arī uzvara power stage, tādējādi iegūstot papildu 5 punktus čempionāta kopvērtējumā, un ralliju finišējot ar 1 minūtes 10,9 sekunžu atstatumu līdz otrajā vietā palikušajam spānim Efrenam Larenam. Savukārt trešajā vietā sacensības noslēdza soms Miko Heikila, kurš pirms pēdējā ātrumposma vēl atradās otrajā vietā, tomēr Larenas ātrāk veiktais noslēdzošais ātrumposms lika par 0,7 sekundēm piekāpties spānim.

Mārtiņš Sesks, Foto: Red Bull Content Pool
Mārtiņš Sesks, Foto: Red Bull Content Pool

Pat man, vietējam braucējam, kad ir tik daudz tramplīnu, nebija skaidrs kā pareizāk braukt. Devām gāzi grīdā un miers. Es biju gaidījis, ka klāsies smagāk, taču varējām tā turpināt. Dažkārt lielāki akmeņi lika izmainīt bremzēšanas vietas un trajektorijas. Segums bija mazliet mitrs, taču spējām ar to sadzīvot. Arī turpinājumā bija pāris kļūdiņas, taču tikām galā. Mašīna bija sagatavota absolūti perfekti un varējām veltīt uzmanību braukšanai. Tā bija tīrākā bauda. Milzīgs paldies visiem! Šis noteikti bija labākais rallijs manā dzīvē!” stāsta Mārtiņš Sesks.

Jānis Baumanis cīnās Eiropas rallijkrosā Zviedrijā:

Savukārt leģendārajā Zviedrijas rallijkrosa trasē Holjesā tika aizvadīts sezonas FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta otrais posms. Tajā dalību ņēma arī “YellowSquad” komandas pārstāvis Jānis Baumanis.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā, slapjos apstākļos, Baumanim izdevās uzvarēt savu braucienu, kvalifikācijas koplaikā ierindojoties piektajā vietā. Otrajā kvalifikācijā Baumanis savā braucienā palika aiz konkurentiem žūstošā trasē, bet kopvērtējumā bija spējīgs sasniegt astoto rezultātu.

Otrā diena Baumanis iesākās neveiksmīgi – tieši pirms viņa brauciena uznāca lietus, saslapinot trasi, tomēr līdz nākamajiem braucieniem tā sāka žūt, ļaujot konkurentiem uzrādīt labākus rezultātus. Trešās kvalifikācijas kopvērtējumā Baumanim vien 20. vieta.

Progresa kārtā izdevās revanšēties par rīta neveiksmēm un pārliecinoši iekļūt pusfinālā, kur Baumanim pretim stājās Johans Kristofersons, Enzo Ide, Ole Kristians Veibī un Marcins Gagackis. Startējot no paša vidus, Baumanis zaudēja daudz laika, kad priekšā sagriezās Ide. Pirmajos pagriezienos tika apsteigts Veibī, kam sekoja lieliski paveikts džokeris un tam sekojošais aplis, ļaujot apsteigt arī Gagacki un pusfinālā finišēt otrajā vietā. Tā kā ar jauno formātu finālā vieta atrodas vien pieciem braucējiem, Baumanis palika soli aiz fināla, Zviedrijas RX posmu noslēdzot sestajā vietā. Pēc diviem posmiem čempionāta kopvērtējumā ar 22 punktiem Baumanim izdevies pakāpties uz otro vietu.

Jānis Baumanis, Foto: Tom Banks
Jānis Baumanis, Foto: Tom Banks

Jānis Baumanis pēc sacensībām pastāstīja: “Nebija mūsu nedēļas nogale. Visu sabojāja trešā kvalifikācijas kārta, kurā lija tikai tad, kad es braucu. Novelkot ķiveri, jau atkal spīdēja saulīte un trase ļoti ātri žuva. Tā rezultātā kvalifikāciju summā paliku devītais un pusfinālā otrā vieta nedeva iespēju tikt uz finālu, taču ta ir jaunā formāta specifika. Atliek vēl cītīgāk gatavoties nākamajam posmam. Čempionāta kopvērtējumā esam otrajā vietā, taču nebraucam pēc otrās vietas. Norvēģijā pēc mēneša jācenšas uzlabot rezultātus.”

Pēc Olivera Solberga diskvalifikācijas no fināla par sacensību uzvarētāju kļuva Antons Marklunds, kurš pārspēja Žanu Baptistu Duborgu un Latvijas faniem labi zināmo Andreasu Bakerudu.