Bīstama, saspringta, pavērsieniem bagāta – Silverstona Formula 1 skatītājiem svētdien sniedza pilnu emociju buķeti. Odziņu visiem “Ferrari” faniem sniedza Lielbritānijas GP uzvarētajs Karloss Saincs. Ielūkosimies sacensību statistikā!

#1 Karloss Saincs pirmo panākumu F1 guva savā 150. sacīkstē. Tik ilgi līdz panākumiem nācies gaidīt vēl tikai Serhio Peresam, kurš savu pirmo uzvaru pirms diviem gadiem Bahreinā guva 190. startā. Pieci braucēji ar vēl garakām karjerām par Sainca tā arī nekad neuzvarēja. Kopumā 112 braucējiem izdevies triumfēt F1 sacīkstēs čempionāta 73 sezonas garajā vēsturē.

#2 Saincs Lielbritānijas GP kļuva par pirmo braucēju kopš Pastora Maldonado, kurš savu pirmo pole position pārvērš uzvarā. Venecuēlieša slavas mirklis pienāca 2012. gada Spānijas GP. Pēc viņa Rikjardo, Botass, Leklērs, Verstapens, Strols, Noriss un Peress nespēja pirmo uzvaru kvalifikācijā pārvērst panākumā arī sacīkstēs.

Grafiks: Pirelli

#3 “Ferrari” pameta Silverstonu ar dalītām jūtām – Šarlam Leklēram pēdējos apļos no rokām izslīdēja ne vien uzvara, bet arī vieta trijniekā. Leklērs uz pjedestāla nav kāpis jau piecus posmus pēc kārtas. Par čempionu ar tik garu sēriju bez kausiem izdevies kļūt vienīgi Džensonam Batonam 2009. gadā.

#4 Sacīkšu izskaņā Luisam Hamiltonam izdevās saglābt trešo vietu, kļūstot par pirmo F1 braucēju, kurš kādā trasē uz pjedestāla kāpis 13 reižu. Nelielu palīdzību Hamiltonam sniedza fakts, ka 2020. gadā Silverstonā notika divas sacīkstes. Tieši Lielbritānijas Grand Prix Hamiltons guvis 12 pjedestālus. Mihaelam Šūmaheram tas izdevās Sanmarino, Spānijas un Kanādas GP izcīņās.

#5 Ar vēlāku pitstopu uz astoņiem apļiem nonākot sacensību vadībā, Hamiltons kļuva par pirmo braucēju, kurš atradies Formula 1 sacīkšu līdera godā 16 gadus pēc kārtas jau kopš debijas 2007. gadā. Līdz šim Hamiltons dalīja šo rekordu ar Mihaelu Šūmaheru, kura 15 sezonas ilgā sērija sākās 1992. gadā, bet beidzās 2006. gadā, kad vācietis pirmoreiz beidza savu karjeru.

Grafiks: Pirelli

#6 Finišējis pa 3 reizēm trešajā, ceturtajā un piektajā vietā ‘Mr. Stabilitāte’ Džordžs Rasels iekļuva pirmā apļa sadursmē, pārtraucot sēriju kā vienīgais braucējs, kurš visos posmos guvis punktus. Šī bija pirmā reize šosezon, kad “Mercedes” piedzīvo izstāšanos. Līdz ar to Luiss Hamiltons palicis par vienīgo braucēju, kurš šogad finisējis visos desmit posmos.

#7 Nelielas svinības arī Rasela bijušajā komandā “Williams”. Nikolā Latifi šogad vēl nebija izdevies iekļūt Q2, taču šoreiz viņš kvalifikācijā aizcīnījās līz savam karjeras labākajam rezultātam – 10. vietai. Sacīkstēs “Williams” temps nebija tik spožs, tomēr arī 12. vieta ir viņa labākais finišs 2022. gadā.

#8 Pēc neskaitāmām neveiksmēm savus karjeras pirmos punktus beidzot izdevās gūt arī Mikam Šūmaheram, pateicoties 8. vietai Silverstonā. Šūmaheri kļuva otro ģimeni aiz Fitipaldi, kuri var lepoties ar trim F1 punktu guvējiem (to paveica ari Mika tēvs Mihaels un onkulis Ralfs). Punktus F1 guvuši arī trīs Hili (Fils nav radinieks Greiemam un Deimonam) un trīs Teilori (savā starpā nesaistīti).

#9 Lielbritānijas GP laikā Fernando Alonso vēl vienā rādītājā kļuva par visu laiku pieredzējušāko F1 braucēju. Sacīkstēs “Alpine” braucējs veicis 92 684 kilometrus, apsteidzot Kimi Raikonenu. Pie labvēlīgas notikumu attīstības 100 tūkstošu kilometru slieksni ir iespējams sasniegt jau nākamāgada beigās.

Grafiks: FIA Formula One

#10 Karloss Saincs kļuva par 11. aktīvo braucēju, kurš izcīnījis uzvaru. Tas nozīmē, ka šonedēļ Austrijā starp dalībniekiem būs vairāk tādi braucēji, kuri ir uzvarējuši, nekā tādi, kuriem tas nav izdevies. 1978. gadā, kad sacīkstēs piedalījās vairak brauceju kā mūsdienās, Beļģijas un Itālijas posmos piedalījas 15 piloti, kuriem līdz tam jau bija izdevies kļūt par Grand Prix uzvarētajiem.