Viens no pasaules vadošajiem motosportistiem Frančesko Bagnaia var zaudēt savas autovadītāja tiesības pēc alkohola reibumā izraisīta ceļu satiksmes negadījuma Ibizā.

Pēc laikraksta Diario de Ibiza rīcībā esošās informācijas MotoGP zvaigzne Frančesko Bagnaia 0,87 promiļu reibumā naktī no pirmdienas uz otrdienu pret rīta pusi nenovaldīja savu “Citroen” automašīnu un ieskrēja grāvī. Atbilstoši Spānijas likumdošanai pie stūres autovadītājs drīkst sēsties, ja alkohola līmenis nepārsniedz 0,25 promiles.

Tiek ziņots, ka Bagnaia bija vienīgais negadījumā iesaistītais un avārijas rezultātā traumas neguva. “Ducati” apstiprināja notikušo, tomēr no savas puses situāciju nav komentējuši.

Frančesko Bagnaia uzreiz izplatīja paziņojumu: “Pagājušajā naktī atrados Ibizā, kur kopā ar draugiem, atzīmējot MotoGP vasaras pārtraukumu. Kopīgi svinējām manu panākumu Nīderlandes GP izcīņā. Pametu disko trijos naktī. Apļveida krustojumā nonācu ar priekšējiem riteņiem grāvī, negadījumā neiesaistot citus transporta līdzekļus vai cilvēkus. Alkohola testa veikšanas laikā policija atklāja, ka alkohola līmenis asinīs pārsniedz Spānijas likumā atļauto. Ļoti nožēloju notikušo. Tikpat kā vispār nedzeru, šī bija ļoti nopietna pārgalvība, kurai nevajadzēja notikt. Vēlos atvainoties visiem un apsolīt, ka esmu guvis mācību. Nekad nesēdieties pie stūres pēc alkohola lietošanas. Paldies!

Pēc blāva sezonas sākuma Frančesko Bagnaia sevi pierādījis kā nopietnu kandidātu cīņā uz titulu. Pēdējos sešos posmos itālis trīs reizes uzvarējis un vēl trīs gadījumos piedzīvoja kritienu. Kopvērtējumā ar 106 punktiem pagājušās sezonas vicečempions atrodas ceturtajā pozīcijā.