Titulētie F1 piloti Sebastians Fetels un Luiss Hamiltons izteikuši atbalstu protestētājiem, kas svētdien Lielbritānijā notikušo sacensību sākumā izskrēja trasē un apsēdās uz trases braucamās daļas. Tiesa gan, abi norāda, ka šādi protestēt ir pārāk bīstami, un tas jādara savādākā veidā.

Liebritānijas GP pirmajā aplī vairāki cilvēki no aktīvistu grupas “Just Stop Oil”, kas cīnās pret klimata pārmaiņām, izlauzās cauri žogam un izskrēja trasē. TV kameru uzmanība gan tajā laikā bija pievērsta notikumiem pirmajā līkumā, kur risinājās sadursme starp vairākām mašīnām, bet Guanju Žou smagi avarēja. Tika izkārti sarkanie karogi, kas šos protestus lielā mērā izjauca.

“Ikvienam ir tiesības paust savu viedokli par problēmām, bet nevienam nav tiesību apdraudēt citu dzīvības,” skarbs pret protestētājiem bija F1 čempionāta boss Stefano Domenikali. “Nelielas cilvēku gripas aktivitātes šo sacensību laikā bija bezatbildīgas un bīstamas. Gribu pateikties policijai par viņu paveikto darbu. Mēs nedrīkstam pārāk vieglprātīgi attiekties pret risku, ko tas spēj radīt pilotiem, trases darbiniekiem, līdzjutējiem un pašiem protestētājiem.”

Vietējā policija jau pirms tam brīdināja, ka protestētāji gatavojas šāda veida aktivitātēm, bet, neskatoties uz to, cilvēki izskriešanu trasē pilnībā novērst neizdevās.

“Katrs var brīvi izteikt savu viedokli par to,” sacīja četrkārtējais F1 čempions Sebastians Fetels. “Šie cilvēki šādi nerīkojas tādēļ, ka ir sarūgtināti, viņi ir izmisuši, un es gribu izteikt atbalstu viņu bailēm un bažām. Tās, manuprāt, izjūt ikviens, kurš saprot, cik liela ir problēma, kurai tuvojamies. Bet es redzu arī otru pusi. Trases darbinieki cenšas atturēt cilvēkus no šādām darbībām, un jūs riskējat ar cilvēkiem, kas ir iesaistīti šajā darbā sacīkšu nedēļas nogalē, arī ar pilotiem.”

Arī septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons domā līdzīgi: “Kā mēs redzējām, šis sporta veids ir ļoti bīstams. Es nebiju informēts par šādiem protestiem. Lai gan vienmēr atbalstīšu cilvēkus, kas cīnās par to, kam tic, tas ir jādara drošā veidā. Lūdzu, neskrieniet mūsu sacīkšu trasēs, lai protestētu, jo mēs nevēlamies jums nodarīt pāri.”