“AlphaTauri” komandas boss Francs Tosts paziņojis, ka Juki Cunoda vēl nav garantējis sev vietu sastāvā uz nākamo F1 sezonu. Ja japāņu sportists atlikušajā sezonas daļā parādīs labu sniegumu, līgums tiks pagarināts, bet, ja nē – viņa vietā visticamāk startēs cits pilots.

Viss atkarīgs no Cunodas snieguma

Iepriekš tika ziņots, ka “AlphaTauri” neplāno mainīt sastāvu uz 2023. gadu, taču, kamēr Pjērs Gazlī jau ir apstiprināts, Cunoda par savu nākotni vēl nav drošs. Komandas vadība ir apmierināta ar jaunā braucēja līdzšinējo sniegumu, bet, lai tiktu pie iespējas turpināt F1 karjeru, viņam jāparāda vismaz tikpat labs veikums arī šī gada čempionāta turpinājumā.

“Ja viņš turpinās braukt tā, kā ir braucis sezonas pirmajā daļā, izņemot avārijas, domāju, ka viņam ir labas izredzes palikt ar mums,” sacīja Tosts. “Tas ir atkarīgs no viņa paša. Ja viņš parādīs labu sniegumu, tad paliks komandā, ja sniegums nebūs labs, viņš būs ārā. Pavisam vienkārši.”

“Red Bull” šobrīd ir vairāki potenciālie kandidāti, kas startē “Formulā 2”, bet nākamgad būtu gatavi debitēt F1 čempionātā. Reālākie kandidāti ir Džehans Daruvala un Liams Lavsons.

Tostam patīk “problēmu bērni”

Helmuts Marko nesen intervijā pauda, ka Cunoda ir “problēmu bērns”, kuram ir problēmas ar savaldīšanos un arī vairāk jādomā par sportistam atbilstošāku dzīvesveidu ārpus trases. Jau pirms kāda laika viņam tika likts pārcelties uz dzīvi Itālijā, netālu no komandas bāzes, bet tagad Cunodam noalgots īpašs treneris-psihologs.

“Man patīk problēmu bērni, jo viņi ir tiešām labi bērni, no kuriem kaut kas var iznākt,” stāsta Tosts. “Man nepatīk svētuļi. Juki ir kļūdījies un to apzinās, un arī strādā pie tā. Viņš aizvien ir attīstības procesā. Viņš ir ātrs. Arī Austrijas posmā viņš bija ātrs. Juki savu panāks, tikai tam vajag nedaudz laika.”

Pēdējos piecos posmos Cunoda punktus nav guvis, bet kopumā šosezon izcīnījis 11 punktus, kas viņam ļauj ieņemt 16. pozīciju kopvērtējumā. Gazlī ar 16 punktiem ieņem 13. pozīciju. Novērojams, ka Cunodas sniegums attiecībā pret pieredzējušo komandas biedru šogad ir kļuvis labāks.