Lietus allaž sagāž visu kājām gaisā, taču retais varēja iedomāties, ka šīs dienas treniņos Ungārijā ātrākais būs Nikolā Latifi. “Williams” komanda pieteikusi sevi kā nopietnus konkurentus uz labu rezultātu Hungaroringā otro gadu pēc kārtas.

Laikapstākļi Hungaroringā radikāli atšķīrās no vakardienas. Piektdien trase iesila līdz pat +50 grādiem pēc Celsija skalas. Šodien visa uz trases atstātā riepu gumija tika aizskalota pēc pamatīgas lietusgāzes priekšpusdienā. Nebija šaubu, ka pēdējiem treniņiem un, iespējams, arī vēlāk kvalifikācijai sausā laika sliku riepas jāatstāj garāžas dziļākajā nostūrī.

Fernando Alonso uzdrošinājās izmantot pārejas laika riepas, tomēr lietus ļoti ātri atgriezās un kļuva skaidrs, ka slapjākā laika riepas ir piemērotākas tā brīža apstākļiem. Vairāki brauceji cīnījās ar akvaplanēšanu un izbrauca no trases, kamēr Pjērs Gazlī saslīdēja lēno līkumu sērijā.

Lietum mazinoties pēdējās 20 minūtēs, Alonso atkal kļuva par pirmo, kurš uzticējās zaļi marķētajām pārejas laika riepām, drīz vien pārējie sekoja veterana piemēram. Šārls Leklērs sagriezās uz riņķi, tomēr izvairījās no barjerām. Manāmi lielākās problēmas bija meklējamas “Mercedes” komandā, kas mocījās ar riepu uzsildīšanu atbilstoši darba temperatūŗai, kas noveda pie riteņu sabloķēšanās bremzēšanas zonās.

10 minūtes pirms sesijas beigām tā tika apturēta, jo no trases izslīēja Sebastians Fetels, kurš aizvada savu pēdējo F1 sezonu. Līdz incidentam Fetels demonstrēja lielisku ātrumu, piekāpjoties vienīgi Šarlam Leklēram un Fernando Alonso.

Pretēji pesimistiskākajām prognozēm sesija tomēr atsākās. Makss Verstapens satrieca Leklēra rezultātu pirmajā sektorā, bet “Ferrari” braucējs guva virsroku abos atlikušajos. Rūtotam karogam noplīvojot, fantastisku sniegumu sāka demonstrē “Williams” komanda – vispirms Albons iespraucās starp abiem titula kandidātiem, bet mirkli velāk Latifi šokēja visus Ungārijā un pie TV ekrāniem, uzrādot ātrāko apli, pr 0,6 sekundēm pieveicot Leklēru.

Zīmīgi, ka savu karjeras labāko rezultātu Nikolā Latifi sasniedza pērn tieši Ungārijā, finiša līniju šķērsojot septītajā vietā.

Vai sagaidīsim pārsteigumus arī kvalifikācijā, kas gaidāma tikpat izaicinošos apstākļos? Atbildes gūsim pl. 17:00 pēc Latvijas laika.