Četrkārtējais F1 pasaules čempions Sebastians Fetels šodien nāca klajā ar paziņojumu, ka pieņēmis lēmumu pēc šīs sezonas beigām noslēgt karjeru. Vācu autosportists F1 sacensībās startē jau 16. gadu pēc kārtas.

Debiju F1 čempionātā Fetels piedzīvoja 2007. gadā “BMW Sauber” komandā, bet pēc tam pārstāvēja “Toro Rosso” vienību, kuras rindās 2008. gadā Moncā izcīnīja sensacionālu pirmo uzvaru. No 2009. līdz 2014. gadam viņš startēja “Red Bull” sastāvā, un tas izvērsās par karjeras labāko periodu, četrās sezonās pēc kārtas Fetelam kļūstot par čempionu. Pēc tam sešus gadu viņš bija “Ferrari” pilots, taču augstāk par otro vietu kopvērtējumā tikt neizdevās, lai arī tika gūtas daudzas uzvaras. Pēdējos divus gadus pieredzējušais sportists pārstāv “Aston Martin” komandu, un šajā laikā vairs tikai vienreiz izdevies iekarot pjedestālu.

Fetela F1 karjeras sasniegumi ir milzīgi – 53 uzvaras, 122 pjedestāli, 57 reizes startēts no pole position, sasniegti 38 ātrākie apļi sacīkstēs un izcīnīti kopumā vairāk par 3000 punktiem. Statistikā tas viss viņu ierindo starp visu laiku labākajiem “Formula 1” braucējiem. Pašlaik sportists ir 35 gadus vecs.

“Aston Martin” komandas vadība iepriekš izteikusies, ka darīs visu, lai Fetels vēlētos palikt tās sastāvā arī turpmāk. Tajā pašā laikā nereti izskanējušas bažas, vai pats pilots vēlēsies turpināt karjeru un braukt komandā, kas nespēj piedāvāt konkurētspējīgu auto. Fetels ir izlēmis karjeru noslēgt pēc šīs sezonas beigām, samierinoties ar palikšanu četrkārtēja F1 čempiona statusā uz visiem laikiem.

“Lēmumu beigt karjeru man bija grūti pieņemt, un daudz laika esmu pavadījis par to domājot,” komandas izplatītajā oficiālajā paziņojumā sacīja Fetels. “Gada beigas gribu pavadīt vairāk izsverot to, ko darīšu tālāk. Tā kā esmu tēvs, ir skaidrs, ka vairāk laika vēlos būt kopā ar savu ģimeni. Bet šodien es nesaku ardievas. Es gribu pateikt paldies visiem jums – sevišķi līdzjutējiem, bez kuru aizrautīgā atbalsta “Formula 1″ neeksistētu.”