Sacensības uzsākot no desmitās pozīcijas, Ungārijas F1 posmā uzvaru izcīnījis Makss Verstapens. “Ferrari” komanda jau kārtējo reizi kļūdījās stratēģijā, kas Šarlam Leklēram maksāja daudz un finišs tika sasniegts vien sestajā pozīcijā. Līdz otrajai vietai tika Luiss Hamiltons, bet kvalifikācijas uzvarētājs Džordžs Rasels finišā ieņēma trešo vietu.

Startā Rasels noturēja pirmo vietu, lai gan Saincs pa ārmalu mēģināja pabraukt garām. Līdzīga epizode bija starp Lando Norisu un Hamiltonu cīņā par ceturto pozīciju, bet arī septiņkārtējais F1 čempions priekšā netika.

Turpmāko apļu laikā Rasels turējās vienu, divas sekundes priekšā Saincam, kamēr Leklērs brauca stabilā trešajā vietā. Noriss ceturtajā pozīcijā noturējās tikai sacensību sākumā, vēlāk viņam garām tika gan Hamiltons, gan abi “Red Bull” piloti. Verstapenam sacīkšu sākums izvērsās labs, izdevās atkarot vairākas pozīcijas un tikt līdz piektajai vietai.

Esot jau mazāk par sekundi priekšā Saincam, kā pirmais no līderiem 16. apļa beigās boksos iebrauca tā brīža līderis Rasels. Apli vēlāk pēc jaunām riepām devās arī Saincs. Leklērs nogaidīja ilgāk, savu pitstopu veica 21. aplī, ar ko nepietika, lai pārspētu Raselu, bet trasē viņš atgriezās priekšā komandas biedram Saincam – otrajā pozīcijā. Verstapens tobrīd jau bija ceturtais. “Alpine” piloti, saņēmuši cietā sastāva riepas un izmantojot atšķirīgu stratēģiju, pēc boksu apmeklējumiem vairākas pozīcijas bija zaudējuši, bet Hamiltons ieņēma piekto vietu.

Leklērs bija pietuvojies Raselam un 28. aplī mēģināja sacīkšu līderi apdzīt, taču ar pirmajiem mēģinājumiem tas neizdevās. Arī 30. aplī Leklērs uzbruka, bet atkal nesekmīgi. Nākamajā aplī, pēc finiša taisnes, Leklērs tomēr atrada iespēju apdzīt un kļuva par Ungārijas GP izcīņas līderi.

Otro pitstopu no vadošajiem pilotiem 39. aplī pirmais veica ceturtajā vietā esošais Vertsapens. Vēl pēc apļa otro riepu maiņu veica līderis Leklērs, saņemot cietā sastāva riepas, kas vēlāk izrādījās kļūdains lēmums. Arī Rasels negaidīja ilgāk un devās boksos.

Īsi pēc tam Verstapens jau bija nokļuvis aiz Leklēra un veica apdzīšanu pirmajā līkumā. Savukārt vēl pēc neilga brīža Vertapens, kurš brauca ar vidējā sastāva riepām, līkuma izejā saslīdēja un atkrita aiz Leklēra. Ātri vien Verstapens sāncensim bija atkal nonācis cieši aizmugurē un 45. aplī apdzina “Ferrari” braucēju vēlreiz.

Vadībā bija nonācis Saincs, kuram gabaliņu tālāk sekoja Hamiltons – viņi otro pitstopu bija izvēlējušies veikt vēlāk. Saincs riepu maiņu veica 47. apļa beigās, tiekot pie mīkstā sastāva riepām, taču pitstopā mehāniķiem gadījās aizķeršanās, kas prasīja vairākas sekundes. Trasē spānis atgriezās astoņas sekundes aiz Rasela. Hamiltons kādu laiku bija vadībā, bet pēc pitstopa 51. apļa beigās atkrita uz piekto vietu, gandrīz desmit sekundes aiz Sainca. Arī viņš tika pie mīkstā sastāva riepām.

Cīņā par uzvaru tikmēr Verstapens atgriezās vadībā un bija sešas sekundes priekšā Leklēram, kuram cieši sekoja Rasels. 54. aplī “Mercedes” braucējs tika sāncensim priekšā, pakāpjoties uz otro vietu. Turpat aizmugurē jau sekoja Saincs, bet Leklērs vēlreiz tika iesaukts boksos. Kļuva skaidrs, ka izvēlētā stratēģija, uzmontējot cietā sastāva riepas, nebija atmaksājusies. 15 apļus pirms finiša Leklērs bija atkritis uz sesto vietu.

Lai gan sacīkstes beigās parādījās lietus lāses, asfaltu tas nepadarīja slidenu. Dažus apļus pirms sacensību beigām tika nozīmēts virtuālās drošības mašīnas periods, jo tehnisku problēmu dēļ apstājās Valteri Botasa mašīna.

Vertapens neapdraudēts aizbrauca pretī astotajai uzvarai sezonā un vēl vairāk nostiprinājies kopvērtējuma līderpozīcijā. Hamiltons septiņus apļus pirms finiša apdzina Saincu cīņā par trešo vietu un uzreiz nonāca aizmugurē komandas biedram Raselam, kuram drīz vien arī tika priekšā. Otro posmu pēc kārtas Hamiltons finišēja otrais, bet Rasels finišēja trešais. Aiz viņiem ierindojās Saincs un Peress, bet Leklērs finišēja tikai sestais. Punktus izcīnīja arī Noriss, Fernando Alonso, Estebans Okons un Sebastians Fetels.

Tagad F1 čempionātā gandrīz mēnesi ilgs pārtraukums – sezona turpināsies ar posmu 28. augustā Beļģijā, leģendārajā Spā-Frankošamps trasē.

Ungārijas GP rezultāti: