Pārsteidzošu paziņojumu izplatījusi “Aston Martin” komanda, apstiprinot, ka Fernando Alonso aizpildīs Sebastiana Fetela vietu, sākot no 2023. gada sezonas.

Fernando Alonso nonākšana “Aston Martin” ir samērā liels pārsteigums Formula 1 pasaulei, ņemot vērā viņa progresu pie “Alpine” stūres, kur Alonso guvis punktus katrā no pēdējām astoņām sacīkstēm.

Plašākas līguma detaļas pagaidām netiek izpaustas, tomēr tiek ziņots, ka “Aston Martin” ar 41 gadu veco Alonso noslēgusi līgumu uz vairākām sezonām. Spāņu veterāna aiziešana no “Alpine” gandrīz droši garantē debijas iespēju pagājušā gada F2 čempionam Oskaram Piastri.

“Aston Martin” komanda pielieto enerģiju un apņēmību, lai uzvarētu, tādēļ tā ir viena no šī brīža aizraujošākajām komandām F1 čempionātā. Pazīstu Lorencu un Lensu (Strolus) vairakus gadus un ir skaidrs, ka viņiem ir milzu ambīcijas un degsme gūt panākumus F1. Esmu vērojis, kā komanda sistemātiski piesaistījusi izcilus personāžus ar uzvarētāju gēniem, kā arī apzinos viņu apņemanos ieguldījumos, lai radītu jaunu bāzi Silversotnā. Šobrīd F1 neviens neizrāda lielāku vīziju un apņemšanos uzvarēt, kas padara šo izdevību tik saistošu man. Man joprojām ir izsalkums un ambīcijas cīnīties priekšgalā, tādēļ vēlos būt daļa no organizācijas, kas ir gatava mācīties, attīstīties un gūt panākumus,” savā paziņojumā norāda 2005. un 2006. gada čempions Fernando Alonso.

Šosezon Alonso pašreizējā komanda “Alpine” ar 99 punktiem konstruktoru kausā atrodas ceturtajā pozīcijā. Tikmēr “Aston Martin” guvusi vien 20 punktus un desmit komandu konkurencē pieveic vienīgi “Williams”.