“Ducati” komandas braucējs Frančesko Bagnaia šodien Lielbritānijā, Silverstounas trasē izcīnīja uzvaru tur notikušajā “MotoGP” pasaules čempionāta posmā. Pēc šī panākuma, kas bija jau otrais pēc kārtas, atdzīvojušās arī viņa cerības vēl pacīnīties par titulu.

Kamēr Bagnaiam pēdējie divi posmi bijuši sevišķi labi un kopumā šosezon itālis triumfējis jau četrās sacīkstēs, sezonas līderim Fabio Kvartararo pēdējās nedēļas nav bijušas tās veiksmīgākās. Nīderlandes posmā viņš izstājās, bet šoreiz nespēja pacīnīties par augstākajām pozīcijām, finišējot tikai astotajā vietā. “Yamaha” komandas pārstāvim nācās izciest “long lap” sodu par sadursmes izraisīšanu ar Aleikšu Espargaro Asenes trasē. Tas viņam izmaksāja dārgi.

Kopvērtējuma vicelīderis Espargaro jau četrus posmus nav kāpis uz pjedestāla, Silverstounā traumas dēļ ieņemot tikai devīto vietu. “Aprilia” pārstāvis pamatīgi krita ceturtajā treniņā, savainojot pēdu. Tā visa rezultātā pēc šīs uzvaras Bagnaia tagad kopvērtējumā ir trešais, zaudējot Espargaro 27 punktus, bet no Kvartararo atpaliekot 49. Aizvien daudz, bet ne tik, lai pie sev veiksmīga scenārija jau dažu sacīkšu laikā situācija krietni neuzlabotos.

Lielbritānijas posmā sākotnēji vadībā bija Žoans Zarko, taču līderis piektajā aplī piedzīvoja kritienu, kad bremzēja pirms viena no līkumiem. Uz pirmo vietu pacēlās Džeks Millers, taču Aleksam Rinsam izdevās tikt priekšā. Kad Bagnaia tika līdz otrajai pozīcijai, viņš sāka mazināt Rinsa iekrāto pārsvaru un 12. aplī izvirzījās vadībā.

Drīz vien Rinss atkrita arvien zemāk, bet Vinjaless atguva otro vietu. Viņš jau startā stāvēja otrajā pozīcijā, taču bija atkritis uz sesto. Priekšpēdējā aplī “Aprilia” rūpnīcu pārstāvošais sportists jau bija uzbrukuma attālumā no Bagnaias, taču centieni nevainagojās panākumiem. Kamēr Bagnaia guva otro uzvaru pēc kārtas, Vinjaless otro reizi pēc kārtas kāpis uz pjedestāla. Millers finišēja trešajā vietā.

Sezonas 13. posms norisināsies 21. augustā Austrijā, “Red Bull Ring” trasē.

Sacīkstes rezultāti:

Kopvērtējums: