Naktī uz pirmdienu Nešvilas ielās tika aizvadīta avārijām bagāta “IndyCar” čempionāta sacīkste “Music City Grand Prix”. Neskatoties uz to, ka Skots Diksons vienubrīd bija atkritis pat ārpus pirmā divdesmitnieka, viņam izdevās aizcīnīties līdz uzvarai.

Zibeņošanas dēļ sacensības sākās gandrīz divas stundas vēlāk par plānoto laiku un, lai gan tobrīd trasē vēl aizvien bija atsevišķas mitras vietas, visi startēja ar sliku riepām. Diksons bija kvalificējies tikai 14. pozīcijā.

Sacīkste bija avārijām bagāta. Jau trešajā aplī, pēc nelielas sadursmes ar Daltonu Keletu, sienā iestūrēja amerikāņu F1 cerība Koltons Herta. 26. aplī Greiems Reihels iebrauca aizmugurē Pato O’Vardam, sabojājot gan savu, gan konkurenta formulu. Tā rezultātā sadūrās vairāki piloti, kas brauca viņiem aizmugurē, izstāšanos piedzīvojot Simondai de Silvestro un Keletam. 34. aplī trasi nesadalīja Takuma Sato un Devlins de Frančesko. 52. aplī barjerā ietriecās Reihels, no kura izvairīties nespēja Rinuss Vīkejs. Lietuvietis Deivids Malukas vienubrīd bija pacēlies pat uz pirmo trijnieku, bet 64. aplī piedzīvoja sadursmi ar Kailu Kirkvudu un abi avarēja. Savukārt septiņus apļus pirms finiša lielā ātrumā saslīdēja un pret sienu savu spēkratu trieca Džimijs Džonsons.

Cīņā par uzvaru “Chip Ganassi Racing” komandas pilots Diksons sākotnēji pat neatradās pirmajā desmitniekā. Jaunzēlandietis startēja no 14. vietas, turklāt piedzīvoja problēmas ar bojātu aizmugurējo antispārnu un arī bija arī spiests doties mainīt plīsušu riepu. Vēlāk ar labu braukšanu un veiksmīgu stratēģiju Diksons cēlās arvien augstāk. Kad boksos devās tā brīža līderis Džozefs Ņūgārdens, Diksons mazāk nekā 20 apļus pirms finiša pārņēma vadību. Finišā otrais iebrauca no pole position startējušais Skots Makloklins, trešo vietu izcīnīja Alekss Palou, kurš ilgi atradās vadībā.

Diksonam šī ir 53. uzvara karjerā, un tagad viņš ir otrais uzvarām bagātākais braucējs “IndyCar” vēsturē, par vienu uzvaru apsteidzot Mario Andreti, bet atpaliekot tikai no Eidžeja Foita.

Cīņa par titulu arvien ir grūti prognozējama. Neskatoties uz tikai 11. vietu šajās sacīkstēs, līderis aizvien ir Vils Pauvers, bet Diksons tagad no viņa atpaliek tikai sešus punktus. Vēl par sešiem punktiem mazāk ir šajā posmā vien 14. vietu guvušajam Markusam Ēriksonam, no kura savukārt desmit punktu atpaliek Ņūgārdens, kurš Nešvilā finišēja sestais.

Šosezon “IndyCar” čempionātā atlikuši vairs tikai trīs posmi. Nākamais no tiem notiks 20. augustā Medisonas ovāla trasē “World Wide Technology Raceway”, Ilinoisas štatā.

Sacīkstes rezultāti:

Kopvērtējums: