Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) beidzot pabeigusi darbu pie jaunajiem motoru tehniskajiem noteikumiem, kas stāsies spēkā 2026. gadā. Tagad tie ir apstiprināti, līdz ar to gaidāmi oficiālie paziņojumi par “Porsche” un “Audi” plāniem ienākt čempionātā.

Jaunie tehniskie noteikumi, kas ietver atteikšanos no sarežģītās MGU-H sistēmas un pāriešanu uz dabai draudzīgu degvielas izmantošanu, esot bijuši gatavi jau pirms dažām nedēļām. To apstiprināšanu esot kavējis FIA prezidents Mohameds ben Sulajems, vēsta portāls “Motorsport.com”, taču FIA Motoru sporta padome (WMSC), otrdien beidzot to ir paveikusi.

Šo noteikumu izstrādē FIA veikusi intensīvus izpētes darbus, sadarbojoties gan ar esošajiem, gan potenciālajiem F1 dzinēju piegādātājiem. Atteikšanās no MGU-H sistēmas bijis priekšnosacījums, lai radītu “Porsche” un “Audi” interesi pievienoties čempionātam 2026. gadā. Tajā pašā laikā tiks palielināta elektriskās jaudas izmantošana no hibrīda sistēmas, kas sasniegs 350kW.

Jau kādu laiku tiek solīts paziņojums par “Porsche” vienošanos ar “Red Bull” komandu par tās daļēju iegādi. Iespējams, drīzumā šis paziņojums beidzot tiks sniegts. Mazāk skaidrības ir ap “Audi” plāniem.