MotoGP jau nākamsezon būs vērojamas sprinta sacīkstes, sekojot Formula 1 piemēram, kas eksperimenta nolūkos izmaiņas ierastajā nedēļas nogales formātā ieviesa pērn.

Galvenā atšķirība no F1 ir tā, ka MotoGP sprinta sacīkstes nenoteiks starta kārtību galvenajām sacīkstēm. Tās būs Grand Prix sastāvdaļa pilnīgi visos 2023. gada sezonas posmos un risināsies sestdienās pl. 15:00 pēc vietējā laika. Sacensību garums būs divreiz īsāks par galvenajām sacīkstēm.

Ja Grand Prix sacīkstēs uzvarētajs saņem 25 punktus, otrās vietas ieguvējs – 20, un sekotāji attiecīgi 16, 13, 11, 10 un pa vienam punktam uz leju līz 15. vietas ieguvējs saņem vienu punktu, tad sprintos punkti tiks piešķirti deviņiem ātrākajiem braucējiem (12-9-7-6-5-4-3-2-1).

Tas nozīmē, ka pirmoreiz kopš 2015. gada punkti MotoGP tiks dalīti arī sestdienās. Agrāk Nīderlandes posms Assenā allaž notika sestdienā, taču 2016. gadā tas pieņēma tradicionālo Grand Prix formātu ar sacīkstēm svētdienā.

Lēmums par sprinta sacīkšu rīkošanu raisījis dažādus viedokļus braucēju vidū. Džeks Millers un Marks Markess atbalsta jauno formātu, uzskatot, ka tas uzlabos šovu un padarīs sacensību nedēļas nogales interesantākas. Tikmēr šīs sezonas galvenie varoņi Alešs Espargaro un Fabio Kvartararo ir pret šo ieceri. Kvartararo kā galvenos argumentus min fizisko nogurumu pēc sacīkstēm, kā arī faktu, ka lēmuma pieņemšanā netika aptaujāti paši braucēji.

Čempionāta organizētāji “Dorna Sports” un Starptautiskā Motoru Sporta federācija (FIM) apstiprināja, ka pilnīgi visas MotoGP komandas vienbalsīgi atbalstīja sprinta sacīkšu ieceri.

MotoGP 2023. gada sezona sāksies Portugālē, līdz ar to pirmo sprinta sacīksti skatītāji varēs vērot 25. martā.