Šonakt pl. 22:00 populārajā Vatkinsglenas trasē risināsies NASCAR čempionāta posms, kurā starp dalībniekiem atrodams arī F1 leģenda Kimi Raikonens.

Atšķirībā no lielākās daļas NASCAR posmu, šī sacīkste risinās trasē nevis ovālā, kas nenoliedzami piesaistījusi vairāku eiropiešu uzmanību, jo starp dalībniekiem atrodams ne tikai F1 čempions Kimi Raikonens, bet arī viņa bijušais cīņubiedrs Daņila Kvjats, kā arī DTM čempions un Lemānas 24h uzvarētajs Maiks Rokenfellers.

Kvalifikācijā Raikonens ar “Trackhouse Racing” komandas sagatavoto “Chevrolet” bija vairāk kā sekundi aplī lēnāks par pole position ieguvēju Čeisu Eliotu. Ledusvīra rezultāts bija pietiekams 27. starta pozīcijai 39 braucēju konkurencē (Rokenfellers palika 33., bet Kvjats 36. vietā).

Šis ir priekšpēdējais posms NASCAR ‘regulārajā sezonā’, pirms tiek atsijāti tie 16 braucēji, kuri turpinās cīņu par titulu.

Es būtu vēlējies veikt vairāk apļu. Jūtu, ka vēl ir potenciāls. Šobrīd neesmu drošs, kādu trajektoriju izvēlēties. Man pietrūka apļu, lai saliktu visu kopā, taču bija jautri. Protams, allaž būs atšķirības starp realitāti un simulatoru, kur daļa datu nav pieejama, bet lielā mērā sajūtas ir līdzīgas. Es vismaz pazinu trasi, bet domāju, ka dažās vietās varu progresēt, kamēr citās viss bija kārtībā. Es neko negaidīju, bet esam kaut kur pa vidu, kas ir labi,” pēc kvalifikācijas savā pirmajā startā NASCAR prestižākajā klasē stāsta Kimi Raikonens.

Lai labāk sagatavotos šai nedēļas nogalei, 42 gadus vecais Raikonens ar visu ģimeni uz vairākām nedēļām pārcēlās uz ASV. Vaicāts, vai vāju rezultātu gadījumā, netiks nodarīts kaitējums viņa karjerai, Kimi atbildēja noliedzoši: “Es neredzu nekādus riskus. Kāpēc gan? Ko es varu zaudēt ar vāju NASCAR sacīksti? Man ir vienalga. Es to daru priekš sevis. Labi un slikti rezultāti var sekot arī pēc 20 sacīkstēm. Tie visi var būt slikti dažādu iemeslu dēļ. Neredzu neko negatīvu. Esmu drošs, ka vēl vairākiem braucējiem gribētos pamēģināt, bet tas nav tik vienkārši. Varbūt izdosies pavērt durvis, lai nākotnē braucējiem no Eiropas būtu vairāk iespēju.

Vēlos, lai man būtu jautri, taču ceru arī sasniegt labus rezultātus,” savus sacīkšu mērķus rezumē Raikonens.