Svētdien Austrijā tika aizvadītas “MotoGP” pasaules čempionāta 13. posma sacīkstes motošosejā, kas noslēdzās ar itāļu sportista Frančesko Bagnaias trešo uzvaru pēc kārtas. Finišā Bagnaia tikai par pussekundi pārspēja sezonas līderi Fabio Kvartararo.

Lai gan finiša līniju Bagnaia šķērsoja vien gabaliņu priekšā Kvartararo, viņš bija vadībā visā sacensību garumā, jau startā apdzenot kvalifikācijas uzvarētāju Enea Bastianini. Bagnaia arī kļuvis par pirmo “Ducati” komandas braucēju kopš Keisija Stounera, kuram izdevies uzvarēt trīs posmos pēc kārtas. Stouners to paveica 2008. gadā.

Kvartararo cīņā par pirmo trijnieku iesaistījās tikai sacensību otrajā pusē. Viņam izdevās apdzīt Džeku Milleru, liedzot “Ducati” sasniegt dubultuzvaru. Pēc tam braucējs panāca arī Bagnaiu, taču pārspēt sāncensi “Yamaha” pārstāvim nebija pa spēkam.

Iepriekš, pēc izstāšanās Vācijas posmā, Bagnaia bija nonācis jau 91 punkta attālumā no Kvartararo, bet pēc uzvarām Asenē, Silverstounā un tagad arī Austrijā atrodas vairs tikai 44 punktus aizmugurē. Ņemot vērā, ka līdz čempionāta beigām vēl septiņi posmi, Bagnaias cerības uz titulu nav zudušas.

Sacensības “Red Bull Ring” trasē klātienē vēroja 92 tūkstoši līdzjutēju. Sezona turpināsies ar Sanmarīno posmu 4. septembrī, kas notiks Misano trasē.

Sacensību rezultāti:

Kopvērtējums: