2007. gada F1 pasaules čempions Kimi Raikonens ar avāriju un izstāšanos noslēdzis Votkingslenas trasē aizvadīto NASCAR “Cup Series” čempionāta posmu. No Eiropas autosporta zvaigznēm startēja arī bijušais F1 pilots Daņils Kvjats un Lemānas uzvarētājs un DTM čempions Miks Rokenfellers.

Pāris NASCAR sacīkstes Raikonens bija aizvadījis jau 2011. gadā, taču toreiz tie bija otrās un trešās spēcīgākās līgas posmi. Šī viņam bija debija NASCAR spēcīgākajā čempionātā “Cup Series”, turklāt somu pilots uzreiz prata nodemonstrēt labu sniegumu, lai arī cerības uz “Top 10” rezultātu beidzās ar negadījumu.

Raikonens pārstāvēja “Trackhouse Racing Team” un startēja no 27. pozīcijas, bet drīz vien jau bija pacēlies uz pirmo divdesmitnieku. Kad trase bija nožuvusi, Raikonena izvēlētā stratēģija deva cerības, ka sacīkšu otrā nogriežņa sākumā viņam jau varētu izdoties tikt “Top 10”. Kādu brīdi Raikonens pat atradās astotajā pozīcijā.

Viss nogāja greizi restartā aptuveni sacensību vidū. Vispirms trase nesadalīja Ross Česteins un Ostins Dilons, kurš saslīdēja. Tas izraisīja reakciju no aizmugurē braucošajiem, un notika sadursme starp Lorisu Hezemansu un Raikonenu. Pērn F1 karjeru beigušais pilots ietriecās riepu barjerā. Sportists arī tika nogādāts slimnīcā, ir nedaudz savainojis plaukstas locītavu, bet drīz vien varēja doties prom.

Kvjats pārstāvēja “Team Hezeberg”, bet viņam šis bija jau otrais starts čempionātā šosezon. Jūlija beigās krievu pilots jau piedalījās Indianapolisas trases līkumotajā versijā aizvadītajā posmā. Gan toreiz, gan tagad līdz finišam tikt viņam neizdevās. Visaugstāk no Eiropas braucējiem Votkingslenā tika “Spire Motorsports” komandas braucējs Rokenfellers, kurš finišēja 30. vietā.

Galvenā cīņa par uzvaru izvērsās starp “Hendrick Motorsports” komandas braucējiem, pērnās sezonas čempionam Kailam Larsonam pēc pēdējā restarta duelī pieveicot Čeisu Eliotu. Pēc tam Eliots atkrita uz ceturto vietu, jo viņam priekšā tika Eidžejs Almendingers un Džoījs Logano.