Kādu rekordu svētdien atkārtojis Makss Verstapens? Kas padara kvalifikācijas Top 3 īpašu? Kādēļ Lenss Strols uzskatāms par stabilāko braucēju? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem atrodamas Beļģijas GP interesantāko faktu apkopojumā.

#1 Makss Verstapens devās vasaras pārtraukumā ar uzvaru Ungārijā no 10. starta vietas, bet atsāka sezonu Beļģijā ar triumfu no 14. pozīcijas. Uzvarēt divus posmus pēc kārtas, abos startējot no desmitās vietas vai zemāk līdz šim bija izdevies tikai “McLaren” dibinātājam Brūsam Maklārenam. 1959. gadā viņš uzvarēja sezonas pēdējo posmu ASV no 10. pozīcijas, bet 1960. gada sezonu atklāja ar uzvaru Argentīnā, startējis trīspadsmitais.

#2 Verstapens arī kļuva par trešo Beļģijas Grand Prix uzvarētāju, kuram tas izdevies, startējot ārpus pirmā desmitnieka. Pirmais, kam tas izdevās bija Džims Klarks 1962. gadā no 12. pozīcijas, bet Mihaels Šūmahers 1995. gadā pamanījās pieveikt konkurentus, startējis tikai 16. pozīcijā.

Grafiks: FIA Formula One

#3 Zīmīgi, ka Spa trasē trīs pirmajās pozīcijās startējošo braucēju uzvārdu pirmie burti izveidoja trases nosaukumu – pēc Verstapena soda pole position ieguva Karloss Saincs, viņam sekoja Serhio Peress un Fernando Alonso (Saincs-Peress-Alonso jeb S-P-A). Šī kombinācija darbojas gandrīz visās valodās.

#4 Par pārsteigumu kvalifikācijā parūpējās arī Alekss Albons. “Williams” braucējs bija vienīgais, kuram šogad vēl nebija izdevies iekļūt Q3 (ja neskaita Niko Hulkenbergu, kurš startēja tikai divos posmos). Alekss kvalificējās sestajā vietā, kas ir “Williams” komandas labākais rezultāts kopš pagājušā gada Krievijas GP (trešā starta vieta Džordžam Raselam). Sacīkstēs Albons finišēja desmitais. Viņam izdevies gūt punktus Spa trasē visos trīs piegājienos.

Grafiks: Pirelli

#5 Spa trasē lieliski klājies arī Sebastianam Fetelam. 16 piegājienos viņš guvis trīs uzvaras un tikai divreiz nav spējis sasniegt finišu. Svētdien Sebam izdevās gūt vērtīgu astoto vietu un pārspēt Mihaelu Šūmaheru kā visu laiku pieredzējušākajam braucējam Spa trasē. Šūmahers, kurš tieši Beļģijā piedzīvoja savu F1 debiju, Spa trasē sacīkstēs veica 602 apļus, kamēr Fetels noslēgs karjeru ar 622 veiktiem apļiem.

#6 Finišu sasniegt neizdevās Luisam Hamiltonam, kurš jau pirmajā aplī sadūrās ar Fernando Alonso. Hamiltonam pārtrūka piecu secīgu pjedestālu sērija, kas tika uzsākta Kanādā. Neraugoties uz regulāriem finišiem vadošās pozīcijās, Hamiltons šogad vēl nav uzvarējis. Kopš debijas 2007. gadā viņš uzvarējis vismaz vienu sacīksti katru gadu un allaž kopvērtējumā finišējis labāko pieciniekā, kamēr šogad pagaidām jāsamierinās ar sesto pozīciju.

Grafiks: Pirelli

#7 Līdz ar Hamiltona pirmo izstāšanos šosezon, Lenss Strols kļuvis par vienīgo braucēju, kurš klasificēts visos 14 posmos. Kanādietis nesasniedza finišu Azerbaidžānā, tomēr bija veicis nepieciešamo 90% distanci, lai tiktu klasificēts rezultātu tabulā. Strols šogad veicis 816 no kopējiem 826 apļiem. Viņa tuvākais sekotājs ir Estebans Okons, kurš veicis par septiņiem apļiem mazāk.

#8 Savā 33. dzimšanas dienā izstāšanos jau pirmajos apļos piedzīvoja Valteri Botass. Čempionāts viņam savā veidā sarūpēja dāvanu – kvalificējies pēdējā vietā un saņēmis 25 starta pozīciju sodu, Botass startēja no 13. pozīcijas (faktiski divpadsmitais). Neskaitāmie dzinēju komponenšu sodi palīdzēja Valteri nonākt vidus ešalonā, tomēr, ņemot vērā “Alfa Romeo” ātrumu bija skaidrs, ka Botass neatkārtos Džeimsa Hanta un Žana Alezī sasniegumus, kuri joprojām ir vienīgie F1 braucēji, kuri uzvarējuši savā dzimšanas dienā.

#9 Jubileju ar krietni patīkamāku rezultātu atzīmēja Pjērs Gazlī. Francūzis apsteidza Džekiju Stjuartu un Robertu Kubicu, kļūstot par 76. braucēju, kurš savas Formula 1 karjeras laikā sasniedz 100 posmu atzīmi. Iepriekšējo desmit sacīkšu laikā Gazlī punktus bija guvis vienīgi Baku, tādēļ finišs devītajā vietā, startējot no boksiem uzskatāms par ļoti augstvērtīgu rezultātu.

#10 Kamēr dzinēja maiņa neapturēja Maksu Verstapenu, “Ferrari” ‘līderim’ Šarlam Leklēram klājās krietni grūtāk un pitstopa misēklis pēdējos apļos lika samierināties ar tikai sesto vietu. Leklērs nešaubīgi tiek dēvēts par komandas pirmo pilotu, taču 36 sacīkstēs vienā komandā Karloss Saincs guvis tikai par 9,5 punktiem mazāk, bet uz pjedestāla kāpis 11 reizes, kamēr Leklēram tas izdevies tikai sešas reizes.