Makss Verstapens 18 apļu laikā pārvērta 14. pozīciju par pirmo un neatstāja cerības konkurentiem savā dzimtenē notikušajā Beļģijas Grand Prix, kamēr “Ferrari” piedzīvoja kārtējo smago nedēļas nogali.

Vēl pirms starta kļuva zināms, ka sodītie braucēji mazliet pakāpsies, jo mašīnu labojumu dēļ abi “AlphaTauri” braucēji Pjērs Gazlī un Juki Cunoda sāka sacīkstes no boksu celiņa. Cunoda bija vienīgais, kurš startēja ar cietākā sastāva riepām, kamēr vairums braucēju pieturējās pie vidējā sastāva. Vienīgi abi “Ferrari” braucēji, Makss Verstapens un Valteri Botass startēja ar mīkstākā sastāva komplektu.

Kā jau Spa trasei pienākas, pirmais aplis sniedza pamatīgu drāmu. Karloss Saincs izmantoja pole position priekšrocības un nosargāja pirmo vietu, kamēr blakus startējušais Serhio Peress bija ļoti lēns, piekāpjoties ne vien Fernando Alonso, bet arī abiem “Mercedes” braucējiem.

Līdz apļa beigām Peress jau bija atguvis savu otro vietu, vispirms apdzenot Raselu, pirms viņā priekšā Luiss Hamiltons nogrieza ceļu Fernando Alonso ‘Les Combes’ pagriezienā. Abu veterānu mašīnas sadūrās – Hamiltona “Mercedes” pamatīgi palēcās gaisā. Alonso atkrita uz ceturto vietu, bet Hamiltons izstājās neticis līdz boksiem.

Sodus saņēmušie Verstapens un Leklērs jau pirmā apļa laikā spēja iekļut labāko desmitniekā. Viņiem aizmugurē otrajā aplī Nikolā Latifi nenovaldīja savu “Williams” formulu un slīdot pāri trasei izsita šodien 33. dzimšanas dienu svinošo Valteri Botasu, sūtot trasē drošības mašīnu.

Šārls Leklērs sāka sūdzēties par dūmojošu priekšejo labo riteni, tādēļ “Ferrari” komanda viņu iesauca boksos drošības mašīnas fāzes laikā. Šarls atgriezās trasē 17. vietā, priekšā vienīgi Latifi.

Sacīkstēm atsākoties, “Ferrari” skats uz dzīvi kļuva vēl bēdīgāks, redzot “Red Bull” tempu. Verstapens uzreiz tika garām Albonam un Rikjardo, apli vēlāk arī Fetelam. Nākamajā aplī tika pieveikts Fetels, tad arī Alonso, bet jau astotajā aplī, startējot no 14. pozīcijas, Makss nonāca vadošo trijniekā, pieveicot Džordžu Raselu.

Kā jau tas bija paredzams, mīkstajām riepām nodilstot straujāk, Karloss Saincs 11. apļa beigās kā pirmais no līderiem devās boksos. Serhio Peress vadībā atradās ļoti īsu brīdi, pirms viņam garām tika komandas biedrs Makss Verstapens.

Trīs apļus vēlāk Peress devās boksos un atgriezās tieši priekšā Leklēram, prasmīgi nosedzot “Ferrari” braucēja apdzīšanas mēģinājumu. Ar nodilušām riepām sarkani krāsotajā mašīnā braucošais pilots nespēja turēt līdzi “Red Bull”. Apli vēlāk Verstapens pēc sava pitstopa atgriezās priekšā Peresam, kamēr Leklērs zaudēja pozīciju Raselam.

Ar vidējā sastāva riepām arī Saincam neklājās viegli. Maksam Verstapenam pietika ar 18 apļiem, lai nonāktu līdera godā. Trīs apļus vēlāk Saincu apsteidza arī Peress, bet Džordžs Rasels pamazām sāka tuvoties.

Otrajā pitstopā Saincam tika uzmontētas cietā sastāva riepas, ar kurām izdevās nostabilizēties trešajā pozīcijā, taču “Red Bull” braucēji vairs nebija ķerami un drīzāk bija jāuzmanās no aizmugurē esošā Rasela. Leklērs ar pakāpi mīkstākām riepām tika līdz piektajai vietai. Beigās uzmontētas mīkstākā sastāva riepas gan lika pēdējā aplī atgūt to cīņā ar Alonso.

Ar vairākiem satriecošiem apdzīšanas manevriem Estebans Okons, startējis no beigām, spēja pakāpties līdz septītajai vietai uzreiz aiz komandas biedra Fernando Alonso. Desmit apļus pirms finišā Okonam vienas taisnes laikā izdevās pakāpties par divām pozīcijām cīņā ar Fetelu un Gazlī. Pie vērtīga punkta par finišu desmitajā vietā tika “Williams” braucējs Alekss Albons.

Pēc finiša izrādījās, ka Šarls Leklērs boksos pārsniedzis atļauto ātrumu, kā rezultātā pēc soda saņemšanas “Ferrari” braucējs nonāca sestajā vietā aiz Alonso.

Beļģijas Grand Prix rezultāti

VietaBraucējsKomanda / DzinējsRezultāts
1Makss VerstapensRed Bull44 apļi
2Serhio PeressRed Bull17.841
3Karloss SaincsFerrari26.886
4Džordžs RaselsMercedes29.140
5Fernando AlonsoAlpine/Renault1'13.256
6Šarls LeklērsFerrari 1'14.936
7Estebans OkonsAlpine/Renault1'15.640
8Sebastians FetelsAston Martin/Mercedes1'18.107
9Pjērs GazlīAlphaTauri/Red Bull1'32.181
10Aleksandrs AlbonsWilliams/Mercedes1'41.900
11Lenss StrolsAston Martin/Mercedes1'43.078
12Lando NorissMcLaren/Mercedes1'44.739
13Juki CunodaAlphaTauri/Red Bull1'45.217
14Guanju ŽouAlfa Romeo/Ferrari1'46.252
15Daniels RikjardoMcLaren/Mercedes1'47.163
16Kevins MagnusensHaas/Ferrari1 aplis
17Miks ŠūmahersHaas/Ferrari1 aplis
18Nikolā LatifiWilliams/Mercedes1 aplis
Izst.Valteri BotassAlfa Romeo/FerrariAvārija
Izst.Luiss HamiltonsMercedesAvārija