Šarls Leklērs uzskata, ka viņam būtu izdevies uzvarēt Nīderlandes GP kvalifikācijā, ja vien desmitajā līkumā netiktu pieļauta kļūda. Makss Verstapens tikmēr uzslavējis komandu, kurai pēc sarežģītās piektdienas līdz kvalifikācijai izdevās mašīnu pilnvērtīgi sagatavot, lai ar to būtu iespējams izcīnīt pole position.

Perfektu apli veikt bijis ļoti grūti

Kā ziņojām vakar, kvalifikācijā Zandvortas trasē “Red Bull” pilots Verstapens ar nieka 0.021 sekundes pārsvaru uzveica “Ferrari” braucēju Leklēru, līdz ar to šodien varēs startēt no pirmās pozīcijas. Jāpiemin, ka šis ir mazākais atstatums starp pirmo un otro vietu šogad notikušo F1 posmu kvalifikācijās.

“Esmu pārliecināts, ka perfekts aplis nepadevās nevienam,” sacīja Leklērs. “Sevišķi šādos apstākļos devītais un desmitais līkums ir īpaši viltīgs. Tajā vietā vējš pūta no aizmugures, un šeit tas bija jūtams visvairāk. Ņemot vērā, kāds bija mašīnas balansējums, desmitajā līkumā man izslīdēja aizmugure, kā rezultātā pazaudēju kādu 0.1 sekundi. Ja aplis izdotos perfekts, tā būtu pole position, bet, no otras puses, esmu drošs, ka arī Makss un Karloss savus apļus nenobrauca perfekti. Līdz ar to, vieta, ko šajā reizē esam ieguvuši, ir otrā.”

Verstapens atkal izbauda braukšanu

Verstapens pirmajā treniņā veica tikai septiņus apļus, pirms salūza mašīnas ātrumkārba. Tikmēr otrajā treniņā viņš sūdzējās par sliktu balansējumu un ieņēma vien astoto vietu. Krietni labāks ātrums mājiniekam bija trešajā treniņā, bet kvalifikācijā jau izdevās uzvarēt.

“Neticami, sevišķi pēc piektdienas, kas mums bija ļoti grūta diena,” teica Verstapens. “Līdz sestdienai kopā ar visu komandu tiešām labi esam pastrādājuši, jo šajā dienā mums bija ātra mašīna. Cīņa bija ļoti cieša, kvalifikācijas aplis te ir kaut kas neprātīgs. Piektdien otrajā treniņā viss tika sasteigts, lai sagatavotu mašīnu, bet šajā dienā atkal varēju izbaudīt braukšanu.”

Saincs prognozē problēmas ar riepām

Mazāk par 0.1 sekundi no Leklēra atpalika viņa komandas biedrs Karloss Saincs, ieņemot trešo vietu. Spāņu pilots paudis, ka sacīkstēs varētu būt problēmas ar riepu pārkaršanu.

“Man padevās tīrs aplis bez kļūdām, bet pietrūka šīs 0.1 sekundes, lai pārspētu Šarlu un Maksu,” pēc kvalifikācijas pastāstīja Saincs. “Braucu uz robežas, izmantojot ikkatru trases metru. Viegli nebija, bet šķiet, ka esam paveikuši cienījamu darbu. Ar šīm smagajām mašīnām šajā trasē braukt nav viegli. Sevišķi prasīga šī trase ir pret riepām. Bija novērojama to pārkaršana, pat garo distanču simulācijas laikā, un pastiprināta to nodilšana. Svētdiena būs interesanta diena. Notiks daudz kas, lai arī šeit apdzīt ir sarežģīti. Tiks izmantotas dažādas stratēģijas.”

KVALIFIKĀCIJAS VIDEO APSKATS >>

Kā ziņots, pirms šodien gaidāmajām sacensībām, kas sāksies plkst. 16:00 pēc Latvijas laika, Verstapenam kopvērtējumā ir 93 punktu pārsvars pār komandas biedru Serhio Peresu, kamēr Leklērs zaudē jau 98 punktus.