Nīderlandes GP izcīņas kvalifikācijā mājinieks Makss Verstapens savā pēdējā, izšķirošajā aplī nodrošinājis iespēju rīt gaidāmajās sacīkstēs startēt no pole position. Pirmajā rindā stāsies arī Šarls Leklērs, kurš viņam piekāpās par nieka 0.021 sekundi.

Q1: Rikjardo paliek viens no pēdējiem

Pēc pirmās kvalifikācijas kārtas cīņu noslēdza Valteri Botass, kurš šoreiz bija lēnāks par otru “Alfa Romeo” pilotu Gvanju Žou, tāpat arī Kevins Magnusens, Daniels Rikjardo, Sebastians Fetels un Nikolā Latifi. Fetels pieļāva rupju kļūdu pēdējā līkumā, izbraucot no trases grants joslā. Tāpat kļūdu pieļāva Magnusens. Rikjardo tikmēr bija daudz lēnāks par “McLaren” komandas biedru Lando Norisu, kurš uzrādīja piekto rezultātu. Ar lielisku apļa laiku (1:11.317) jau laikus pirmajā pozīcijā iekārtojās un tajā arī palika Verstapens, bet pirmajā trijniekā Q1 iekļuva arī Luiss Hamiltons un Juki Cunoda.

Q2: Tālāk netiek neviens no “Alpine” pilotiem

Otrās kvalifikācijas sākumā tiesneši bija spiesti izkārt sarkanos karogus, jo kāds no līdzjutējiem trasē bija izmetis dūmu sveci. Līdz ar to cīņas atsākšanās nedaudz ieilga. Tāpat trasē bija redzami baloži, kas arī varētu radīt problēmas, ja gadītos kādam pilotam ceļā. Tika mēģināts tos aizbiedēt, lai gan tas diez vai deva kādu reālu labumu.

Otrajā kvalifikācijas daļā cīņa beidzās Pjēram Gazlī, Estebanam Okonam, Fernando Alonso, Žou un Aleksam Albonam. Lai gan vēl iepriekšējā posmā “Alpine” komanda bija ļoti ātra, šoreiz nevienam no tās pārstāvjiem neizdevās tikt līdz izšķirošajai kārtai. Verstapens bija pirmais, kuram izdevās iebraukt zem 1 minūtes un 11 sekundēm, bet Q2 izskaņā uz pirmo pozīciju pacēlās Saincs (1:10.814). Aiz viņa ierindojās Džordžs Rasels, bet Verstapens noslīdēja uz trešo vietu.

Q3: Verstapena pārsvars 0.021 sekunde

Pēdējā kvalifikācijas daļā Leklērs ar pirmo lidojošo apli sasniedza laiku 1:10.456 un ar 0.059 sekunžu pārsvaru tobrīd pārspēja Verstapenu. Sekoja Hamiltons, kura deficīts bija 0.192 sekundes, Saincs, Serhio Peress un Rasels.

Pēdējā aplī Leklērs bija nedaudz ātrāks kā iepriekš, bet Verstapenam izdevās nobraukt apli vēl ātrāk, un ar rezultātu 1:10.342 izcīnīt pole position. Leklērs viņam zaudēja nieka 0.021 sekundi, tāpat ātrs bija Saincs, kurš bija 0.091 sekundi lēnāks.

No ceturtās pozīcijas sacīkstes sāks Hamiltons, bet piektajā vietā ierindojās Peress, kurš pēdējā līkumā izslīdēja, liekot tiesnešiem izkārt dzeltenos karogus. Sestajā vietā kvalifikāciju pabeidza Rasels, bet pirmo desmitnieku noslēdza Noriss, Miks Šūmahers, Juki Cunoda un Lenss Strols.

Pirms sezonas 15. posma čempionāta kopvērtējumā Verstapenam ir 93 punktu pārsvars pār Peresu un 98 punktu pārsvars pār Leklēru.

Svētdien sacensību sākums plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Nīderlandes GP kvalifikācija: