“Red Bull” savu dominanci turpināja apliecināt arī “Ferrari” mājās. Lai gan starta pozīciju sods apgrūtināja uzdevumu, Makss Verstapens ar to tika galā godam, tādēļ laiks ielūkoties kādi interesanti statistikas fakti tika fiksēti Itālijas Grand Prix laikā.

#1 Maksam Verstapenam šī bija jau 11. uzvara sezonā. Luiss Hamiltons šo robežu sasniedza četras reizes, bet nekad nespēja gūt vairāk par 11 uzvarām. Tas izdevies vienīgi Mihaelam Šūmaheram (13 uzvaras 2004. gadā) un Sebastianam Fetelam (13 uzvaras 2013. gadā). Šogad atlikuši vēl seši posmi. Tikmēr piecas uzvaras pēc kārtas ir Verstapena personiskais rekords.

#2 Matemātiski Verstapens titulu var nodrošināt jau nākamajā posmā Singapūrā, taču tikai uzvaras gadījumā pie nosacījuma, ka Leklērs gūst ne vairāk kā 3 punktus (četrus, ja Verstapens uzvar ar atrāko apli), bet Peress – ne vairāk kā 12 punktus (13 ātrākā apļa gadījumā).

Grafiks: Pirelli

#3 Līdz šim Monca bija vienīgā aktīvi izmantotā trase, kurā Verstapens vēl nebija kāpis uz pjedestāla. Tagad viņš ticis pie trofejas 30 dažādās trasēs, bešā paliekot vienīgi Mudžello, kas tika izmantota vienīgi 2020. gada Toskānas Grand Prix norisei un diez vai atgriezīsies F1 kalendārā tuvā nākotnē. Arī “Red Bull” komandai Monca nebija mīļa vieta – pēdējais pjedestāls te tikai izcīnīts pirms 9 gadiem.

#4 Itālija par laimes zemi nav uzskatāma arī “Alpine” komandai. Ar vismaz vienu mašīnu tai izdevies iekļūt Top 8 katrā posmā šosezon, izņemot abas trases Itālijā – gan Imolā, gan Moncā “Alpine” braucēji punktus neguva. Fernando Alonso pārtrūka sērija ar finišiem punktos 10 posmus pēc kārtas. Alonso arī panāca Kimi Raikonenu, ar 350 sacīkstēm tagad dalot visu laiku pieredzējušākā braucēja godu.

#5 Sacīkšu otrās vietas ieguvējs Šarls Leklērs vēlreiz neizmantoja pole position priekšrocības. Pēdējoreiz 8 pole position vienā sezonā ar “Ferrari” sasniedza Mihaels Šūmahers 2004. gadā. Zīmīgi, ka Šūmahers togad uzvarēja katru reizi, kad startēja no pole position, kamēr Leklērs nav izmantojis uzvaru kvalifikācijā jau pēdējās sešas reizes.

#6 Izdevību pacīnīties par uzvaru Leklēram pēdējos apļos laupīja fakts, ka sacīkstes beidzās aiz drošības mašīnas. Šī bija 13. reize, kad rūtotais finiša karogs sasniegts šādā veidā.

F1 sacīkšu finiši aiz drošības mašīnas

Nr.GadsPosmsUzvarētājs
11997KanādaMihaels Šūmahers
21999KanādaMika Hakinens
32009AustrālijaDžensons Batons
42009ItālijaRubenss Barikello
52010MonakoMarks Vēbers
62012BrazīlijaDžensons Batons
72014KanādaDaniels Rikjardo
82014JapānaLuiss Hamiltons
92015ĶīnaLuiss Hamiltons
102019BahreinaLuiss Hamiltons
112020BahreinaLuiss Hamiltons
122021BeļģijaMakss Verstapens
132022ItālijaMakss Verstapens

#7 Džordžs Rasels finišēja trešajā vietā. “Mercedes” komanda sasniegusi jaunu rekordu, šogad izcīnot 13 goda pjedestālus, tā arī netiekot pie uzvarām. Līdz šim visas komandas ar tik daudz trofejām vienā gadā vismaz reizi tikušas arī pie uzvaras. Pašam Raselam karjeras pirmā uzvara arī vēl jāgaida, neraugoties uz astoņiem pjedestāliem. Šai rādītājā rekordists ir Niks Haidfelds – 13 pjedestāli, 0 uzvaras.

#8 Mazliet tālāk aizmugurē septītajā vietā finišēja Lando Noriss. Britu sportistam šis kļūst par ieradumu – viņš finišējis septītajā vietā 5 no pēdējiem 6 posmiem. Arī kopvērtējumā Noriss ir tik vientuļā septītajā vietā, ka nākamajā posmā to spētu mainīt tikai Okona uzvara. Arī karjeras griezumā septītā vieta ir populārākais rezultāts Norisam (12 reizes).

#9 Pārsteidzošu pēdējā brīža debiju “Williams” sastāvā piedzīvoja Niks de Vrīss. Moncā viņš kļuva par 78. brauceju, kurš guvis punktus savā debijā un pirmo kopš Niko Rosberga 2006. gadā, kurš to paveicis ar “Williams”. Bez de Vrīsa no aktīvajiem braucējiem punktus debijā izdevies gūt arī Hamiltonam, Fetelam, Magnusenam, Saincam, Cunodam un Žou. Divi nīderlandieši vienlaikus F1 pēdējoreiz brauca 2006. gadā (Roberts Dornbuss “Red Bull” un Kristians Albērs “Midland”), taču Nīderlande nekad vēl nav varējusi lepoties ar diviem braucejiem punktos vienā posmā līdz aizvadītajai svētdienai.

#10 “Aston Martin” nedēļas nogale izvērtās murgaina – izstājās abi tās braucēji Sebastians Fetels un Lenss Strols. Līdz šim Strols bija vienīgais braucējs visā čempionātā, kurš bija klasificēts katrā no sezonas pirmajiem 15 posmiem. Tagad ikkatram pilotam vismaz reizi šī gada laikā pēdējos apļus nācies noraudzīties skatītāja lomā.

Grafiks: Pirelli