Luiss Hamiltons vēl nesen krietni pozitīvā manierē izteicās par “Mercedes” izredzēm šosezon izcīnīt uzvaru, taču tagad septiņkārtējais čempions vairs nav noskaņots tik entuziastiski. Viņš atzinis, ka būs nepieciešama kārtīga veiksmes deva, lai uzvarētu kādā no atlikušajiem posmiem.

F1 tehnisko noteikumu jaunās ēras pirmās sezonas līdzšinējās sacīkstēs Hamiltons un viņa pārinieks Džordžs Rasels pa abiem desmit reizes izcīnījuši trešo vietu, kā arī trīs reizes – otro. Konstruktoru kausā pašlaik “Mercedes” ieņem trešo vietu, tikai 35 punktus zaudējot “Ferrari”. Vēl atlikuši seši posmi, un šī var kļūt par pirmo sezonu, kurā Hamiltons nav uzvarējis ne reizi. “Mercedes” komandai arī vairs nav plānoti būtiski mašīnas uzlabojumi, jo resursi jau pārslēgti darbam pie 2023. gada modeļa izstrādes.

“Mums jābūt reālistiem, jo “Red Bull” komanda ir gandrīz neuzveicama,” sacīja Hamiltons, kurš pēdējos trīs posmos nav kāpis uz pjedestāla. “Tur jāizdara kaut kas tiešām liels, lai to mašīnu pārspētu. Veiktspējas ziņā viņi ir absolūti priekšā visiem citiem. Mēs viņus nenoķersim, jo mums vairs nav plānoti uzlabojumi. Līdz ar to, uzvarai būs nepieciešama veiksme. Bet tas nav pavisam neiespējami, jo Budapeštā potenciāli mēs viņus varējām pārspēt. Verstapens gan parasti brauc pa priekšu vēsā mierā, tāpēc nekad nevar zināt, kāds būtu viņu pilnais ātrums.”

Iepriekšējā posmā Moncā Rasels guva trešo vietu, bet Hamiltons, kurš startēja no beigām, finišēja piektais. Komandas vadītājs Toto Volfs uzskata, ka tas bija labākais, ko “Mercedes” varēja paveikt.

“Jā, tas bija labākais iespējamais iznākums,” atzina Volfs. “Bija iedvesmojoši redzēt, ka sacīkstes sākumā Džordžs tik labi turējās. Sarūgtinošākais ir tas, ka mēs viņam neesam spējuši iedot mašīnu, ar ko varētu cīnīties par uzvarām, turklāt atpaliekam diezgan daudz. Tāda ir realitāte. Jau simulatorā Moncas trasē mums neklājās labi. Ceru, ka būsim ātrāki nākamajos posmos un varēsim pacīnīties ar vadošajiem braucējiem. Runājot par Luisu, tiklīdz viņš tika ārā no burzmas, sevi parādīja labi un aizvadīja perfektu sacīksti. Bet arī tad, ja nebūtu drošības mašīnas došanās trasē, viņš tāpat finišētu piektais. Līdz ar to esmu apmierināts ar to. Vērtējot kopumā – no absolūtā viedokļa, labākais, ko varējām sasniegt, bet relatīvi tas nav pietiekoši.”