Sebastians Fetels centies izskaidrot, kādēļ viņa pārstāvētajai “Aston Martin” komandai neizdodas progresēt. Četrkārtējais F1 čempions atzinis, ka budžeta griestu dēļ šosezon grūtāk nekā jebkad ir atgūt iekavēto, ja kopš sezonas sākuma komanda nav pietiekami ātra.

Pērnā sezona “Aston Martin” komandai tās pašreizējā veidolā bija pirmā, tika gūta septītā vieta Konstruktoru kausā, bet Fetels Baku trasē pat sasniedza otro pozīciju. Sākoties F1 jaunajai noteikumu ērai, ieskaitot striktākus ierobežojumus tēriņu jomā, šogad “Aston Martin” piedzīvojusi regresu. Punktus izdodas gūt tikai atsevišķās sacīkstēs, bet augstākais rezultāts ir sestā vieta, ko Austrijā sasniedza Fetels. Konstruktoru kausā pašlaik tiek ieņemta priekšpēdējā, devītā pozīcija.

Fetels labi apzinās, ka būtu grūti sezonas laikā no lēnākās komandas kļūt par ātrāko. Tajā pašā laikā, šobrīd, kad komandām ir ļoti ierobežotas iespējas ieguldīt līdzekļus attīstībā, progresēt kļuvis grūtāk nekā jebkad.

“Kopumā tā aizvien ir tā pati vecā spēle, nekas nav mainījies,” sacīja Fetels. “Cik atceros, šādi ir bijis jau sen. Nekad neesmu redzējis, ka komanda, kas sezonas sākumā būtu pēdējā, sezonas beigās jau brauktu visiem pa priekšu. Nav iespējams šādi atgūt zaudēto. Bet šis, iespējams, ir visgrūtākais gads no visiem, jo vairs nedrīkst tērēt naudu.”

“Aston Martin” komandas boss Miks Kraks paudis, ka nākamie divi posmi, kas notiks Singapūrā un Japānā, komandām avāriju dēļ varētu izmaksāt īpaši dārgi. Līdz ar to komanda nevar saplānot visu.

“Tu nekādi nevari izplānot visu līdz pēdējam penijam, jo vienmēr vajag atstāt rezervi, ja nu notiek kāds incidents,” skaidro Kraks. “Mums paveicies, ka “Aston Martin” nav bijis daudz šādu negadījumu. Tomēr nākamās sacīkstes notiks Singapūrā un Suzukā, kur potenciāli iespējami lieli izdevumi. Šobrīd mums viss ir labi, bet komfortabli justies nevaram.”

Lai gan Konstruktoru kausā “Aston Martin” ieņem devīto vietu, līdz priekšā esošajai “AlphaTauri” pietrūkst tikai astoņu punktu, kamēr par deviņiem punktiem vairāk ir “Haas” vienībai.