Latviešu kartinga talants Tomass Štolcermanis šajā nedēļas nogalē Itālijā aizvadīja pasaules čempionātu, finālā starp vairāk nekā 30 jaunajiem sportistiem sasniedzot septīto vietu.

Pasaules kartinga čempionāts OK un OK-JUNIOR klasēs trīs dienu garumā norisinājās Itālijas pilsētā Sarno. Štolcermanis bija vienīgais no latviešu braucējiem, kas bija devies uz šīm sacīkstēm.

Piektdien pirmajā treniņā savā grupā Tomass uzrādīja 12. rezultātu. Pēc tam kvalifikācijas treniņā jau bija piektais ātrākais savā grupā un 17. ātrākais absolūti starp 90 dalībniekiem, kas izbrauca trasē OK klasē. Piektdien sākās arī kvalifikācijas sacīkstes, kur savā braucienā Štolcermanis finišēja ceturtais.

Sestdien kvalifikācijas sacīkstes turpinājās, Štolcermanim savos braucienos izcīnot divas sestās, kā arī ceturto un otro vietu. Kvalifikācijas summā viņš ieņēma astoto pozīciju.

Svētdien B grupas priekšbraucienā jeb superhītā Štolcermanim izdevās ierindoties augstajā otrajā pozīcijā, bet summā tika uzrādīts septītais rezultāts. Sekoja izšķirošais finālbrauciens, kurā piedalījās vairāk par 30 braucējiem. Ļoti spēcīgā konkurencē, startējot sportistiem no visas pasaules, Štolcermanis finišēja septītajā pozīcijā.

Vienubrīd latviešu braucējs bija aizcīnījies jau līdz trešajai pozīcijai, tomēr soms Tukka Taponens zaudēto vietu atkaroja, pēc kā Štolcermanis pazaudēja lielisko ritmu. Turpinājumā konkurenti viņu atbīdīja līdz devītajai pozīcijai, bet, kad bija piešķirti visi sodi, Latvijas pārstāvis tika klasificēts septītajā vietā.

Par pasaules čempionu OK klasē kļuva Brazīlijas pārstāvis Mateušs Morgato, otro vietu ieņēma Taponens, bet trešais bija zviedrs Oskars Pedersens. OK-JUNIOR klasē pasaules čempiona titulu sasniedza Taizemes sportists Enco Tarnvaničkuls, kurš fināla finišā aiz sevis atstāja ungāru Adamu Hidegu un poļu braucēju Janu Pržirovski.

OK klases fināla rezultāti: