Itāļu motosportists Enea Bastianini šodien Aragonā notikušajās “MotoGP” sacensībās sarūpēja pamatīgu intrigu pēdējā aplī. “Gresini Ducati” braucējs apdzina ilgstoši vadībā esošo Frančesko Bagnaiu un izcīnīja uzvaru. Bagnaia tagad kopvērtējumā nonācis tikai desmit punktu atstatumā no Fabio Kvartararo, kurš jau pirmajā aplī piedzīvoja kritienu.

Abiem “Ducati” rūpnīcas braucējiem padevās labs starts, kā rezultātā Bagnaia noturēja pirmo pozīciju, bet aiz viņa iekārtojās Džeks Millers. Toties viņiem aiz muguras notika vairāki incidenti. Vispirms jau trešajā līkumā, pēc saķeršanās ar Marku Markesu, kritienu piedzīvoja sezonas līderis Kvartararo, kurš uz šo posmu bija ieradies ar 30 punktu pārsvaru pār Bagnaiu. Īsi pēc tam Takāki Nakagami no aizmugures uztriecās Markesa motociklam, piedzīvojot iespaidīgu kritienu. Veiksme, ka citiem braucējiem izdevās no viņa izvairīties. Markess, kurš atgriezies “MotoGP” čempionātā pēc sešu posmu izlaišanas, noturējās uz motocikla, taču tas bija bojāts un nācās doties boksos, lai izstātos.

Pa to laiku trešajā vietā bija nokļuvis Breds Binders, taču ātri vien no trešās pozīcijas startējošais Bastianini, kurš nākamgad kļūs par “Ducati” rūpnīcas braucēju, atguva zaudēto. Vēl pēc kāda laika Bastianini pabrauca garām arī Milleram, kuru nomainīs nākamajā sezonā, turklāt Bagnaia nebija paspējis aizmukt no sekotājiem un brauca turpat priekšā. Dažus apļus vēlāk Bastianini Bagnaiu apdzina, taču mirkli vēlāk pieļāva kļūdu, izbraucot no trases, atkrītot atpakaļ uz otro vietu. Millers pa to laiku bija atkritis jau uz piekto vietu, piekāpjoties gan Binderam, gan Aleišam Espargaro.

Sacīkšu turpinājumā Bagnaia stabili turējās vadībā, lai arī attālināties nespēja. Bastianini pēdējos apļos savam topošajam komandas biedram bija jau pavisam tuvu. Pēdējā aplī viņš spēja veikt apdzīšanu un pacēlās uz pirmo vietu. Bagnaiam finišā nācās samierināties ar otro pozīciju, kas nozīmē, ka no rokām izslīdēja iespēja uzvarēt jau piekto posmu pēc kārtas.

Pēdējos apļos sākās intrigas arī cīņā par trešo vietu. Binders daudzus apļus bija turējies šajā pozīcijā, bet divus apļus pirms finiša A.Espargaro viņu apdzina, nodrošinot vietu uz pjedestāla. Millers finišēja piektais.

Pēc izcīnītās otrās vietas Bagnaia nonācis jau pavisam tuvu čempionāta vadībā esošajam “Yamaha” braucējam Kvartararo – šobrīd abus šķir vairs tikai desmit punkti. Ja izdotos uzvarēt, tie varēja būt pieci punkti.

Sezonā vēl atlikuši pieci posmi, no kuriem nākamais tiks aizvadīts 25. septembrī Japānā, Motegi trasē.

Aragonas posma rezultāti:

“MotoGP” kopvērtējums: