Pastāv iespēja, ka jau 2024. gada sezonā pirmo reizi F1 pasaules čempionāta vēsturē viens no posmiem tiks rīkots Kolumbijā. Šobrīd pie šī plāna realizēšanas tiek aktīvi strādāts.

Kolumbijas “Grand Prix” izcīņa varētu norisināties Barrankiljā, kas ir valsts ceturtā lielākā pilsēta un atrodas Karību jūras krastā. Šādu informāciju vietējai radiostacijai “Blu” apstiprinājis pilsētas mērs Haime Pumareho.

“F1 pārstāvji jau ir apmeklējuši pilsētu, un viņiem tā patika,” stāsta Pumareho. “Ja tiks atrisinātas visas atlikušās lietas, ceru, ka mēs varam runāt par 2024. vai 2025. gada sezonu. Līgums tiks parakstīts uz desmit gadiem.”

Pagaidām gan ir bažas, kā uz vēl vienu posmu Amerikā reaģēs F1 komandas. Neoficiāli zināms, ka komandu vadītāji ir neapmierināti ar nesen publiskoto 2023. gada kalendāru, kurā pirmo reizi iekļauti 24 posmi. Oktobrī un novembrī gaidāmi trīs posmi pēc kārtas, kas notiks ASV, Meksikā un Brazīlijā, bet lēmums rīkot tos vienu pēc otra esot pieņemts bez apspriešanās ar viņiem.

Nākamajā sezonā Amerikā gaidāmi kopumā seši posmi. Trīs no tiem notiks ASV (Maiami, Ostinā un Lasvegasā), bet pa vienam risināsies Kanādā (Monreālā), Meksikā (Mehiko) un Brazīlijā (Sanpaulu). No Dienvidamerikas valstīm iepriekš F1 sacīkstes uzņēmusi vēl tikai Argentīna.