“MotoGP” čempionāta vadības oficiāli paziņojusi par posma rīkošanu Kazahstānā jau sākot ar nākamo sezonu. Nesen tika panākta vienošanās par sacīkšu rīkošanu Indijā, tāpat notiek pārrunas par Saūda Arābijas pievienošanos kalendāram.

Kazahstāna noslēgusi līgumu par “MotoGP” posma rīkošanu nākamos piecus gadus. Sacensības tiks aizvadītas jaunajā “Sokol Circuit” trasē, kas tiek būvēta netālu no valsts lielākās pilsētas Almati.

Vēl tapšanas stadijā esošā trase būs Kazahstānas pirmais lielais motoru sporta komplekss. Tajā ietilps arī kartinga trase un dragreisa taisne. Trases pilnais garums būs 4.495 kilometri, un tā tiek būvēta atbilstoši visaugstākajiem standartiem. Projekta autoru iecere ir popularizēt motoru sportu Kazahstānā, kā arī nākotnē rīkot dažādas pasaules mēroga sacensības.

Kazahstāna kļūs par 30. valsti, kas kopš čempionāta izveides 1949. gadā uzņēmusi “Grand Prix” sacensības. Savukārt “Sokol Circuit” kļūs par 74. trasi, kurā tās risinājušās.

2023. gada sezona startēs 26. martā Portugālē, bet pilns kalendārs vēl nav publiskots. Visos posmos sestdienās pirmo reizi tiks rīkotas sprinta sacīkstes, kas būs uz pusi īsākas nekā “Grand Prix” sacensību distance.

Šogad būtu bijis jānotiek 21 posmam, bet Somijas “Grand Prix” atcēla, jo jauno trasi neizdevās laikus pabeigt. Vēlāk tika pasludināts trases bankrots, un 2023. gadā Somija kalendārā visticamāk netiks iekļauta.

Toties nesen tika noslēgta vienošanās par “MotoGP” posma rīkošanu Indijā jau nākamajā sezonā. Sacīkstes notiks “Buddh International Circuit” trasē, kur savulaik viesojās F1 čempionāts.

Tāpat tuvu līgumam ar “MotoGP” ir Saūda Arābija. Šīs sacīkstes notiks jaunā trasē, bet pagaidām netiek atklāts, kas tā būs par trasi.