Šarls Leklērs atzinis, ka žūstošajā Singapūras trasē nav vēlējies riskēt un mēģināt apdzīt Serhio Peresu pirms kāda no līkumiem, jo nav zinājis, vai asfalts nav pārāk slidens. Tikmēr uzvarētājs Peress atzinis, ka šis izvērsies par vienu no viņa labākajiem posmiem F1 karjerā.

Singapūras GP oficiālais video apskats >>

Leklērs devīto reizi šosezon startēja no pole position, bet septīto reizi neprata pirmo starta vietu pārvērst uzvarā. Peress startā pārņēma vadību, pēc tam to nosargāja arī pēc diviem drošības auto periodiem, trīs virtuālās drošības auto periodiem, kā arī vairāku apļu garumā izturēja Leklēra izdarīto spiedienu un uzvarēja.

“Katrās zaudētajās sacīkstēs sajūtas ir atšķirīgas, bet sarūgtinājums saglabājas,” stāsta Leklērs. “Mans ātrums bija ļoti labs. Diemžēl padevās slikts starts un kopš tā brīža bijām iedzinējos. Es centos uz Serhio izdarīt lielu spiedienu, bet tādā veidā ātri pārkarst riepas, tāpēc nācās atkāpties. Līdz ar to bija grūti turēties viņam cieši aizmugurē visu laiku.”

No “Ferrari” braucēja puses arī tika pieļautas vairākas kļūdas. Kad Leklērs devās pitstopā, lai saņemtu sausā laika riepas, sportists bremzējot nobloķēja riteņus un apstājās nedaudz tālāk par tam paredzēto vietu, kas riepu maiņu paildzināja. Trasē uzreiz pēc tam devās drošības mašīna, līdz ar to Peress nepaguva attālināties. Pēc tam Leklērs laiku viņš brauca cieši aizmugurē “Red Bull” formulai, bet tad kļūdījās, izspolējot aizmugurējos riteņus, un sāka atpalikt.

“Biju diezgan pārsteigts, jo tiklīdz vairs nebiju atstatumā, lai izmantotu DRS, Serhio mašīnai riepas bija uzņēmušas perfekto kondīciju un es sāku atpalikt,” skaidro Leklērs. “Pirms tam mūsu cīņa bija spraiga, un katra kļūda varēja izmaksāt daudz. Es pieļāvu dažas kļūdas. Centos braukt iespējami tuvāk, jo gribēju viņu apdzīt taisnē. Bremzēt vēlu iekšmalā pirms līkumiem nevarēju, jo nezināju, kādā kondīcijā tajās vietās tobrīd ir asfalts. Šādu risku uzņemties negribēju. Bija viena epizode, kad biju tiešām ļoti tuvu un domāju par viņa apdzīšanu pa līkuma iekšmalu, bet nospriedu, ka tas nebūs tā vērts. Turpināju gaidīt izdevību. Diemžēl tāda vairs neradās.”

Peress pirmo reizi karjerā atradās vadībā no starta līdz finišam, atzīstot, ka viņa veikums Singapūrā bijis, iespējams, labākais karjerā. Meksikāņu braucējam šī bija ceturtā uzvara karjerā un otrā šajā sezonā. Arī iepriekšējo panākumu viņš guva ielu trasē, kad triumfēja šī gada Monako posmā.

“Domāju, ka šis pavisam noteikti bija mans labākais sniegums, es vienkārši kontrolēju sacīkšu gaitu,” teica Peress. “Lai gan riepas bija grūti uzsildīt, pēdējos apļus izdevās nobraukt ļoti ātri. Es izdarīju visu, lai uzvarētu.”

F1 kopvērtējums: