“Red Bull” pilots Makss Verstapens šodien izcīnīja uzvaru Japānas F1 posma kvalifikācijā, bet jau rīt viņam ir lieliskas izredzes otro reizi karjerā kļūt par pasaules čempionu. No pirmās rindas kopā ar viņu startēs “Ferrari” pārstāvis Šarls Leklērs.

Verstapens ar laiku 1:30.224 bija ātrākais jau pirmajā kvalifikācijas kārtā, kad mazāk nekā 0.2 sekunžu robežās aiz viņa ierindojās “Ferrari” pārstāvji Karloss Saincs un Leklērs. Pirmo piecinieku noslēdza Fernando Alonso un Serhio Peress. Ārpus “Top 15” tikmēr palika un cīņu noslēdza Alekss Albons, Pjērs Gazlī, kurš komandai pauda lielu neapmierinātību ar bremzēm, Kevins Magnusens, Lenss Strols un Nikolā Latifi.

Otro kvalifikācijas daļu ar labāko laiku 1:29.925 pabeidza Peress, kurš par vairāk nekā 0.4 sekundēm pārspēja tuvākos sekotājus Alonso un Verstapenu, kamēr aiz pirmā trijnieka sekoja Estebans Okons un Luiss Hamiltons. Danielam Rikjardo pietrūka vien 0.003 sekunžu līdz pirmajam desmitniekam, un viņš bija pirmais, kurš palika “aiz strīpas”. Tālāk netika arī Valteri Botass, mājinieks Juki Cunoda, kurš pirmo reizi F1 karjerā startē savu skatītāju priekšā, Guanju Žou un Miks Šūmahers.

Pēdējās kvalifikācijas kārtas pirmajā pusē Verstapens veica riepu sildīšanu un nedaudz saslīdēja, kā dēļ “McLaren” pilots Lando Noriss bija spiests izbraukt zālienā, lai izvairītos no sadursmes. Viss beidzās veiksmīgi. Drīz pēc tam Versapens ar rokas žestu atvainojās sāncensim, bet tiesneši šo starpgadījumu pēc kvalifikācijas vēl izmeklēs.

Tikmēr pēc pirmajiem lidojošajiem apļiem Verstapens ar laiku 1:29.304 bija iekārtojies pirmajā pozīcijā, bet viņam sekoja Leklērs, kurš zaudēja 0.253 sekundes. Saincs atpalika nepilnas 0.4 sekundes, bet Peress bija 0.7 sekundes lēnāks.

Otrajā mēģinājumā Verstapens bija mazliet lēnāks nekā iepriekš, taču “Ferrari” braucējiem izdevās krietni pietuvoties. Leklērs sesiju pabeidza, zaudējot tikai 0.010 sekundes, bet Saincs beigās bija 0.057 sekundes lēnāks. Arī Peress pietuvojās, zaudēja komandas biedram Verstapenam 0.4 sekundes un sasniedza ceturto starta vietu.

Trešo un ceturto rindu startā dalīs “Alpine” un “Mercedes” komandu piloti. No trešās rindas svētdien Suzukas trasē startēs Okons un Luiss Hamiltons, bet ceturtajā rindā stāsies Alonso un Džordžs Rasels. Pirmo desmitnieku kvalifikācijā noslēdza vecmeistars Sebastians Fetels un Noriss.

Ja Verstapens rīt kļūs par sacensību uzvarētāju un iegūs papildus punktu par ātrāko apli, viņš tiks kronēts par divkārtēju F1 pasaules čempionu, neatkarīgi no konkurentu iegūtajām pozīcijām. Iespējami arī dažādi citi scenāriju, atkarībā no izcīnītajām vietām, kas holandietim priekšlaicīgi var nodrošināt pirmo vietu čempionāta kopvērtējumā.

Japānas posma starts tiks dots svētdien plkst. 8:00 no rīta pēc Latvijas laika. Sinoptiķi sola, ka uz sacīksti ir iespējams lietus.

Japānas GP kvalifikācija:

Verstapena iespējas Japānā kļūt par čempionu: