Austrāliešu pilots Daniels Rikjardo šodien apstiprināja, ka 2023. gada sezonā nebūs uz starta F1 pasaules čempionātā. Pirms tam vēl bija cerība, ka viņš varētu vienoties ar “Alpine” vai kādu citu komandu.

Kā zināms, gadu pirms līguma termiņa beigām “McLaren” izlēma atteikties no Rikjardo pakalpojumiem. Sportists cerēja tikt “Alpine” sastāvā, taču šī komanda ļoti vēlējās parakstīt līgumu ar Pjēru Gazlī. Šodien kļuva zināms, ka Gazlī nākamgad pārstāvēs “Alpine”, bet “AlphaTauri” sastāvā viņa vietā brauks debitants Niks de Vrīss. Vēl brīvas vietas palikušas tikai “Haas” un “Williams”, ko faktiski var uzskatīt par vājākajām komandām.

“Zināju, ka Gazlī jau kādu laiku runā ar “Alpine” un zināju, ka viņi ir ļoti ieinteresēti nolīgt šo pilotu,” sacīja Rikjardo. “Teiksim tā, biju tam gatavs, un tas mani nepārsteidza. Mēs tikmēr centāmies manevrēt šo notikumu virpulī un saprast, ko darīt tālāk. Tagad realitāte ir tāda, ka es nebūšu uz starta 2023. gadā.”

Rikjardo veica pārrunas arī ar “Mercedes”, kurā nākamgad varētu ieņemt rezerves pilota lomu. Tagad zināms, ka austrālietis tomēr nepievienosies pagājušā gada Konstruktoru kausā uzvarējušajai komandai.

Sportists gan nav paziņojis par karjeras beigšanu un viņa mērķis ir atgriezties F1 čempionātā aiznākamajā sezonā: “Tagad jāgatavojas 2024. gadam. Domāju, ka uz to laiku radīsies vairāk labu iespēju.”

Tāpat Rikjardo apstiprina, ka negatavojas nākamgad startēt kādā citā čempionātā, jo vēlas pilnībā koncentrēties uz “Formulu 1”, pat ja sacensībās nepiedalīsies.